Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság olyan világot élünk...

Manapság olyan világot élünk ahol az emberek széthúznak? Eltávolodott egymástól a férfi és a nő? Lehet ez az ok amiért kevés gyerek születik Magyarországon?

Figyelt kérdés
Ugyebár Társ/Pár keresési problémái vannak az emberek nagy részének.

2017. aug. 13. 10:20
 1/9 anonim válasza:
100%
Nemcsak széthúznak az emberek, de ellustultak, és nem mertnek ismerkedni, kezdeményezni.
2017. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy társkeresési problémái vannak az emberek nagy részének? Maximum a gyik szűzfiú-részlegének. Magyarországon azért születik kevés gyerek, mert a semmire nem lehet szülni.
2017. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kettes ez nem igaz ! Az én környezetemben is van nem 1 ilyen aki egyedülálló mert nem találta meg azt a valakit. Fiúk lányok egyaránt . Talán azért gondolom mert kinyitom a szememet ;)
2017. aug. 13. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben nem ezt tapasztalom. Aki tényleg akar, az talál párt.
2017. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én akarok és nem találok. Környezetemben egy lány sincs, mert férfias körben mozgok.

Interneten próbáltam ismerkedni, de rémes tapasztalataim vannak. Úgy érzem örökre egyedül maradok.

De rengetegen vannak ezzel így.

2017. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös, esetleg próbálj meg kilépni a környezetedből. Mondjuk menj új helyekre, ahol akár még lányokkal is találkozhatsz! Mert amúgy piszoknehéz...
2017. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem részben igen. Lásd: ha 2 ember régen balhézott egymással, "megelégedtek" egy-egy gyomrossal. Ma meg? Kész MMA van egy vita során, azaz majdhogynem a teljes elpusztítása a másiknak, sajnos.
2017. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olyan világban élünk. Nem távolodott el. Nem ez az ok.


Széthúznak, mert a túltermelési válságban leledző gazdaság ezt sugallja. Az individuum nyilvánvalóan kevesebbet tud, mint egy jól működő csoport. Ezért az individuum könnyebben átverhető, és jó az a sugalmazás, hogy ne szeresd a másikat, hiszen így nem fogsz a sokkal nagyobb csoporttudás előnyeiből részesülni.


Tehát nem a férfi és nő távolodott el, hanem ez ember. A bizalmatlanság könnyebben terjed, mint a bizalom. A bizalmatlanság ellehetetleníti a kapcsolatokat. Ha még hozzátesszük a gyűlöletet, a másság elvetését, nem is marad más, mint a gyámoltalan és rettegő individuum. A gyűlölet keltése ott lehetséges, ahol nagy a butaság. Minden eszközzel irtsuk tehát a művelődni vágyást. Tömjük meg a médiát reklámokkal, ez egyrészt ok nélküli vásárlásra ösztönöz, másrészt lehetetlenné teszi az elmélyülést. Ez jó, mert vevők leszünk a sekélyes sorozatokra, bárgyú ismétlődésekre, és egy idő után csak a tömény hülyeség fog meg.


Ha most nem bízik ember az emberben, miért tegye férfi és nő. A gyerek hosszútávú közös munkát igényel. Hosszútávú, mikor már holnap cserélek? Na ne! Szó se lehet gyerekről, csak zavart okoz. Meg aztán úgy hogyan teljesítem ki nagyszerű egómat? Mi lesz a karrieremmel? Az nem számít, hogy másért nincs karrierem, azt nem értem, mert tanulni utálok.

És hogy a dolog biztos legyen, ilyen gazdasági környezetben? Lakásra kilátás semmi, a munkahelyem bizonytalan, azt se tudom, holnapra jut-e sör/bizsu, és akkor erre a nyomorra gyerek? Hát gazember vagyok én, hogy ilyen sorsra kárhoztassam?


Nem, nem a kor szelleme. Az emberek butasága. A butaság nem tud kezdeményezni. Nem tudja, hogy rázza le nyomorát. Isteneket, bálványokat, kifogásokat kreál, erre még képes. Valamit azért tenni kell! És a sok pótcselekvésben elvész a jólét, elvész a gyerek, elvész a jövő. Éljen a nihilizmus.

2017. aug. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mégis mire szülne egy nő gyereket, szerinted, ha saját magát se tudja eltartani, vidéken 0 darab munkahely van. A pasik nagy része, meg tanulatlan, tájékozatlan dög, és a nagyrésze netflix sorozatfüggő (tiszt, a kiv).. 31/N
2017. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!