Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én ugyan tanulok, de minek?

Én ugyan tanulok, de minek?

Figyelt kérdés

Én ugyan tanulok, de minek?

Remélni már nem remélek.

Csak megszokásból fegyelmezem magam.

Csak megszokásból kapcsolom be a számítógépet,

Indítom el az oktató videókat.

Csak megszokásból töltöm ki a beiratkozási kérvényt,

Hogy elkezdjem a főiskolát.

Megszokásból állok helyt,

Vállalom a nehézségeket,

Küzdök végig minden csatát.


Mindenki tudja rólam:

A munkára alkalmatlan.



2017. aug. 24. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Véleményt kérsz a versről, feltételezem.

Nekem nem tetszik.

Semmitmondó, egy olyan ember írása, aki inkább nyavalyog, mint sem, hogy tegyen valamit.

2017. aug. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem. Ha verset akarnék írni, akkor azt nem öt perc alatt tenném. Ez csak véletlenül sikerült ilyen "vers formában".


A tartalma a lényeg, arra kéne valami jó tanács, ha lehetséges egyáltalán.

2017. aug. 24. 13:16
 3/13 A kérdező kommentje:

"inkább nyavalyog, mint sem, hogy tegyen valamit"


Sajnos pont az ellenkezője vagyok. A legutóbbi munkahelyemről pont ezért rúgtak ki.

2017. aug. 24. 13:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Tudod, aki így áll hozzá a dolgokhoz, sose lesz sikeres.
2017. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez volt a jó tanács? Biztatásnak is elmenne...
2017. aug. 24. 13:52
 6/13 A kérdező kommentje:

Jól van, ne értsetek félre, nem tinédzser vagyok..

32/a.

Sokadik iskolán és sokadik munkahelyen túl...

És nem, nem volt mindig ilyen a hozzáállásom....

2017. aug. 24. 13:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugye azt nem várod, hogy megfejtsük, mitől lettél ilyen. De a jelenség eléggé egyértelmű. Tömény kisebbrendűségi érzés. Ez vezet a depresszióhoz (már nem remélek), a folytatást hadd ne mondjam.

Ez a nem remélek kulcsszó. Az ember bármit csinál, a sikerért teszi. Sokféle siker van, köztük az is, amikor az ember elégedettséget érez: kész van. Te ilyent nem érzel, nincs motivációd (ettől a munka eredménye akkor is silányabb, ha ezt szeretnéd a legkevésbé). Megszokásból csinálni valamit nem lehet eredményesen, és ez a kisebb baj. A nagyobb, hogy látszik. És az emberek zöme utálja életunt ember társaságát, mert nem tud mit kezdeni vele.


Mindenekelőtt: pszichológus. Addig is derítsd fel, mióta tart, mi (mik) válthatta ki, milyen volt a mechanizmusa, mit utáltál benne a legjobban. Aztán pedig módszeresen próbálj érdeklődni. Eleinte kis dolgok iránt, később növelhető. Járj társaságba és próbál meg nem undok, nem életunt, nem közömbös lenni, hanem érdekeljen minden. Akkor majd hamarosan ezt visszakapod. És rájössz (saját tapasztalással), hogy ez jó.

2017. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én inkább a reménytelen csata szépségét akartam bemutatni... :)


Úgy látszik, itt csak hülyék vannak...


Óvodások ne írjanak!!! De inkább senki.


Gondoljunk azokra a történelmi helyzetekre, amikor a katonák tudták, hogy nem győzhetnek, de mégis végig folytatták a harcot. Na, ezt ez a csürhe banda soha nem fogja megérteni....

2017. aug. 24. 18:58
 9/13 A kérdező kommentje:
Amúgy az ilyen elfáradt embereknek, mint én, leginkább arra van szükségük, hogy megértsék és bátorítsák őket. De látom, ide csak pszichológusok járnak...
2017. aug. 24. 20:34
 10/13 A kérdező kommentje:

Amúgy nincs a hozzáállásommal semmi baj. Nem is ismertek.


Csak van az a mondás, hogy nem bánts meg senkit, mert nem tudhatod, hogy az eldobott kő milyen mélyre zuhan.

2017. aug. 24. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!