Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes elgondolkoznom azon,...

Érdemes elgondolkoznom azon, hogy ezt akarom e csinálni?

Figyelt kérdés

Az új munkahelyemen most tanulok be.

Felelősségteljes munka, emberekkel kell "foglalkozni", és ha hibázik az ember könnyen köthet ki a bíróságon.

Régóta ezt szeretném csinálni, elvégeztem az ehhez szükséges iskolát is, viszont a gyakorlatom alatt, két nagyon tapasztalt "munkatársam" is azt mondta,hogy többet kéne gyakorolnom, illetve,hogy gondoljam át az egészet.

Egyikük sem rosszindulatúan beszélt, végig normálisak, és türelmesek voltak, nem érzem úgy,hogy ellenem beszéltek volna,azt mondták amit valóban gondoltak.


Viszont én legbelül úgy érzem,hogy menni fog ez, de kicsit elbizonytalanítanak.

A gyakorlatok során zavart,hogy "figyelnek", és hogy nem tudok önálló döntést hozni, mert ugye azé a végső szó aki betanít.

Persze tudom,hogy nem volt tökéletes a gyakorlatom.


Továbbá azt veszem észre,hogy mindenki elfelejti 4-5 év után,hogy valaha ő is kezdő volt, hát még aki 30-40 éve csinálja ezt...


Az a baj,hogy nem tudnék mit kezdeni magammal, nincs más ami érdekel, ha nem ezt a munkát végezném, de elgondolkodtatnak a szavaik...


(szándékosan nem írtam le,hogy milyen munkakörről van szó, és nem is szeretném megírni)


2017. aug. 24. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát akkor gondolkozz még egy darabig. Vagy válassz más szakmát.
2017. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Természetes, hogy a betanítás során felmerülnek benned ilyen gondolatok, igazából nem is probléma abból a szempontból, hogy nyitott vagy a kérdésekre, tanulásra, és kritikusan figyeled a saját munkádat! Ha emberekkel foglalkozol, ez nagyon fontos, mert valószínűleg a Te munkádban is minden helyzet, de pláne ember más, így egyenként kell alkalmazkodnod hozzájuk, és ez tényleg nem könnyű! De az írásodból az jön le, hogy szereted, amit csinálsz, és felelősségteljesen fordulsz ebbe az irányba, ez nagyon fontos!


Mások véleményét mindenképp hallgasd meg, de ne törődj velük túlságosan. Mivel még csak most tanulsz be, ezért nem tudhatod, hogyan fog zajlani a konkrét munka, amikor már több felelősséged lesz. Mindenképp adj magadnak időt, továbbra is vizsgáld kritikusan az egészet, de ne vidd túlzásba! Az is lehet, hogy fél év múlva rájössz, hogy nem ezzel akarsz foglalkozni, de az is, hogy megszabadulva a betanulás terhétől, parádézni fogsz a munkahelyeden.


Akik pedig régóta egy adott munkahelyen vannak, azok közül sokan kiégettek, már semmi újdonság-élményt nem ad nekik a munka, emiatt panaszkodósabbak, és úgy vélik, mások is csak úgy viszonyulhatnak a munkához, ahogy ők.

2017. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!