Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A távol-keleti országokban...

A távol-keleti országokban miért esik rosszul az embereknek ha számukra illetlenebb kulturálisan egy külföldi mint fordítva?

Figyelt kérdés
legyen szó olyan alap dolgokról mint étkezés, miért kéne nekem külön dolgokhoz alkalmazkodni, illemrendet tanulni és betartani csak mert ott vagyok? józanparaszti ésszel ha én látnék vendégül egy japánt, kínait, egy családi étkezésnél elnézném neki ahogy viszonyul és nem várnám el hogy viselkedj úgy ahogy mi, csak mert most itt vagy
2017. aug. 27. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ők nem állatok.
2017. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert mások viszont veled ellentétben úgy gondolkodnak, hogy ha vendégségbe mennek valahova, akkor kifejezik vele a tiszteletüket hogy az adott kultúrának megfelelően viselkednek. Akik pedig így gondolkodnak - vagyis a többség -, nyilván ferde szemmel fognak nézni valakire akiben ennyi sincs meg.
2017. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem, ez egyszerűen szűklátókörűség. én érdekesmód egyszerű emberként is el tudnám fogadni a másik furcsaságát, láss neki pálcikával a bográcsgulyásnak ha így érzed kényelmesnek, de ha gondolod adok egy kanalat. ne bonyolítsd túl a szertartásaid mert láthatod hogy itt nem csinálják. nem zavar ha a magad módján viselkedsz, csak itt nem szokták ezt meg ezt. ha emiatt is már állatnak bélyegeznek meg, az igazán nem az én hibám
2017. aug. 27. 20:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"nem, ez egyszerűen szűklátókörűség. "

De a te részedről. Attól hogy te a saját otthonodban megszoksz valamit, teljesen más kukturális háttérrel rendelkező embereknek ez még idegenül hathat, sőt, egyenesen taplóságnak is tűnhet, sőt, adott esetben akár bűnként is felfogható a dolog.

Teszem azt emberünk Kínából jön ide, és otthon megszokta hogy a kutya is étel. Itt viszont állatkínzás. Aztán emberünk magyarázhatja a bíróságnak hogy nem ő a tudatlan idióta, hanem mindenki más a szűklátókörű...


Persze egy átlagos kukturális szokás esetében nincs ilyen bünti, de az elv ugyanaz.

2017. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolasó válaszban elhangzott, itt az "attól függ" számít. A pálcikával evést nem tartod durvának, de ha mondjuk egy kínai csulázik egy egészségeset, azt már rosszalnád, pedig arrafelé bevett szokás.


Fordítva is ugyanez a helyzet. Senki nem szól meg, ha kéz helyett villával eszed a rizst mint Délkelet-Ázsiában, de ha bal kézzel eszed, amit seggtörlésre használnak, akkor már el fognak képedni kicsit.


Börtön azért nem jár még érte :)

2017. aug. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!