Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen cikket írjak kamaszoknak?

Milyen cikket írjak kamaszoknak?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de nem volt suli kategória. Az osztályomnak (8.) csinálok egyo ldlat és szeretnék hasznos cikkeket kirakni.

Mondjuk tinédzser korról, szülőkről, sikoláról, tippek tanuláshoz stb.


Ti miket olvasnátok szívesen?



2017. aug. 30. 12:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Javítva:


Bocsánat, de nem volt suli kategória. Az osztályomnak (8.) csinálok egy oldalt és szeretnék hasznos cikkeket kirakni. 

Mondjuk tinédzser korról, szülőkről, iskoláról, tippek tanuláshoz stb. 


Ti miket olvasnátok szívesen?

2017. aug. 30. 12:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Párkapcsolat és továbbtanulás. Erre a két témakörre koncentrálj! Amúgy gáz, ha egy pedagógus ennyire nem tudja, mi érdekli a gyerekeket. Pályakezdő vagy?
2017. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Neveld őket jó erkölcsre, és önfegyelemre. Akár közvetve, példaértékű személyek bemutatásával. Ez a legnagyobb hiányossága a mai fiataloknak.


Adj nekik valódi, követésre érdemes példaképeket, hogy ne a valóságshow-k és a szappanoperák "celebjei" jelentsék a mintát.

2017. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én amikről írnék:

- pályaválasztás, továbbtanulás (ahogy fentebb írták)

- serdülőkor, nemi érés, szex, mértékletesség, tudatosság, türelem, romantika

- közösségi nyomás, a csoport hatása a tagjaira, tehát hogy mi a menő, mi a ciki, mennyire kell azt csinálni, amit a többiek elvárnak, mi a különbség az egyéniség és az alkalmazkodás között, és általában a beilleszkedés, kiközösítés, mások elfogadása,

- annak erősítése, hogy gyereknek lenni jó, és nem kell még a felnőttes dolgokat hajszolni, pl. a pia és a cigi nem annyira menő, és az sem ciki, ha valaki szereti a traubit vagy a hintázást.


Ezeket persze poénos, érdekes, közvetett formában, nehogy valami hegyibeszéd legyen belőle.

2017. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:D Nem. Nem vagyok pedagógus, de tanítónéni szeretnék lenni.

Én osztálytárs vagyok. Mondjuk a helyesírásomból gondolhattad, hogy nem magyar tanár…


Vannak nekem ötleteim, csak arra gondoltam, hátha kihagytam valamit. Az osztályomnak csinálom meglepetésként. Van rajta blog, chat szoba, tippek tanuláshoz, online olvasható kötelező és ajánlott olvasmányok, egy folyamatosan frissített oldal a projektekről, felteszem a házit, és ha valaki kéri az órai munkát is. Vannak rajta angol tanulós videók és sima angol filmek, rajzfilmek stb. is, hangoskönyv, Nógrádi Gábor, Robinzon Crusoe stb. és olyan videó, ahol mi szereplünk. A tavalyi ki-mit-tud-ra írta megy 23 versszakos verset, aminek minden versszakja legalább 4-5 al-versszakból állt. 22-en vagyunk+ az ofő akit nagyon szeretünk. Előadtam, és gondoltam „rólunk” címszó alatt felrakom az oldalra.


Írtam már egy cikket a sulikezdéshez, hogy jobb kedvel kezdjenek és bemásoltam a tanszer listát is.


Tervezek még cikket:


– Kamaszkori fáradtság

– Hogyan tanuljunk hatékonyan

– Szeret, vagy nem szeret?

– Az icipici óriás (avagy a testünk változásai)

– Marhajó tanárok (hogy viseld el, ha úgy érzed igazságtalanok)

– Árulás! I. és II. (mit csinálj, ha a legjobb barátod vagy a „szerelmed” elárul)

– Vörös haj, szemüveg, szeplő, fogszabályzó

– Nemecsek ( a kiközösített)

– Telefon Tabu (hogy érezheted jól magad kütyük nélkül)

– Ezerszermondtammár! (ha úgy érzed nem értenek meg a szüleid)

– Példakép

– Miért jó lánynak lenni?

– Miért jó fiúnak lenni?

– Miért jó kamasznak lenni?

– 8 óra munka, 8 óra tanulás… hogy van tovább? (időbeosztás és munkaválasztás)

– Titok I., II., és III. (kibe bízunk meg, hogy tartsunk titkot, mi számít jó titoknak?)

– Óvónéni, Majci megint cúnján beszéj!!!

– Anyuucccciiiii!!! Bánt!!! (ha piszkálnak)

– Jáccál velem!!! (amikor a kis tesód nyaggat)

– Na, ki apuci szeme fénye? ( [még egy] kis tesó???)

– Telóm, telóm mond meg nékem, jó lett-e a profilképem?

– Egy diák aki a tanárai szerint túl kevesett tudott

– Hobby I., II., és III. (könyv, sport és minden más)

– Csak egy ötlet (te is alkothatsz nagyot – és nem a mosdóban – )

Karó vagy takaró? Stb.

Most nem írok többet, de van más is.

Van még más, + ötlet?

2017. aug. 30. 12:54
 6/11 A kérdező kommentje:

És utolsó! Nagyon tetszik amit írtál! :) Köszönöm!


Azért még írhattok bátran bármit! Főleg, ha valaki 12- 15 éves!

2017. aug. 30. 12:59
 7/11 anonim ***** válasza:

A mindenit! Nehezen tudom elképzelni, hogy te 8. vagy, vagy ha igen, akkor 2-3 alkalommal buknod kellett, mert nagyon felnőttes, már-már profi ez az egész, amit és ahogy megterveztél, létrehoztál.

(Azt sem értem, egyáltalán hogyan csináltad, ha nekem valaki azt mondaná, hozzak létre egy honlapot, csak néznék bárgyún, pedig közel 30 vagyok.)

2017. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:) Nagyon szépen köszönöm!


Tényleg 8.-os vagyok. 13 éves, 5 hónapos és 20 napos!

Most számoltam ki :D

2017. aug. 30. 15:32
 9/11 anonim ***** válasza:

"te is alkothatsz nagyot – és nem a mosdóban"

:)))


Amúgy tök jó témákat írtál össze, ez így önmagában is rendben van.

2017. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Merj nyílt és őszinte lenni, ne legyél modoros és finomkodóan képmutató.


Ahogy téged, a többieket is elsősorban a szex érdekli ebben a korban. Érdekes a tanulási tippek is - de csak miután kivertem otthon kétszer. Le lesz pontozva ez a válaszom, de ki kell törni az illendőség korlátai közül, ha valóban releváns akarsz lenni. Mondjuk a tanárok úgyse fogják engedni...

2017. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!