Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kulturáltan...

Hogy lehetne kulturáltan kifejezni azt, hogy nem érek rá?

Figyelt kérdés

A szomszédainkkal mindig is jó viszonyban voltunk, segítettük egymást, bárkinek bármire volt szüksége.

Volt egy idő amikor ők többet segítettek rajtunk, ezt nem felejtem el.

Viszont amióta van jogosítványom rendszeresen előfordul,hogy megkérnek arra,hogy ide-oda vigyem el őket.Az egyik családnak egyáltalán nincs autója, a másik szomszéd egy idős néni.

Régen nagyon szívesen mentem, mert iskolába jártam, rengeteg szabadidőm volt, imádtam vezetni, és mindig több benzin pénz adtak mint amibe valójában az út került, így azt örömmel kocsikáztam el. (egy taxi árának az 1/3-át fizették nekem, szóval én úgy gondolom,hogy ezzel kölcsönösen törlesztettem a segítségüket, adtam az időmet, és a kocsi meg nem csak tankolásból áll.)

Már 1 éve dolgozok, és még most is gyakran jönnek a kérések, szerencsére általában dolgozom, így nem tudok menni, de alapvetően semmi szabadidőm nincs, hajnali 4-kor indulok dolgozni, délután 2-kor érek haza,ha szerencsém van akkor pedig 8kor sikerül lefeküdnöm, és mindig kell valamit csinálnom, nem tudok leülni egy filmet megnézni, vagy csak fetrengeni a munka után, pedig még családom sincs.

Ha mégis van valami nem szeretném a szomszédokat fuvarozni, pláne,hogy jó a tömegközlekedés, és egyiküknek sincs mozgásszervi problémája, szóval kicsit úgy érzem,hogy lustaságból hívnak.

Ugyanakkor szeretném megőrizni velük a jó viszonyt is, és lehet,hogy még szükségem lesz az életben a segítségükre, de mára már többet ér az időm, mint néhány liter benzin.

Indokol t,vészhelyzetben a legjobban várt programomat is lemondanám, hogy segítsek nekik, de legutóbb is azért hívtak, hogy menjek be a 10-en x éves gyerekért a kórházba, mert volt valami vírusos fertőzése, és bár rosszul van, de hazaengedik, aztán odamentünk, vagy 1 óra volt az út, és közölték,hogy még nem engedik haza.Utána menjünk vissza még egyszer mert akkor cuccot kell vinni neki.Na így ment el 4 óra az életemből a semmire.

Segítek szívesen, ha ne adj isten műtötték, vagy eltört valamije ne is tömeg közlekedjen, de ha rosszul van és hazaengedik, akkor annyira még sincs rosszul hogy ne utazhasson tömeg közlekedésen.Ha meg mégis olyan szarul van nem fogják hazaengedni.


2017. szept. 12. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudni kell nemet mondani. Amíg mindenre igent mondasz, naná, hogy hívnak. Magyarázkodás nélkül közlöd, hogy ne haragudjanak most nem tudsz elmenni. Ha meg akarnak sértődni, hát megsértődnek, akkor nyilvánvaló, hogy csak addig kellettél nekik, ameddig a hasznukra voltál. Az ilyen kapcsolatokat nem kell fenntartani. Ha meg van annyi intelligenciájuk, hogy nem sértődnek meg szándékosan, akkor továbbra is megmarad a jószomszédi viszony.
2017. szept. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt ennyire túlkombinálni.

- Figyelj, ne haragudj, de nem érek rá, sok a dolgom.

2017. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nemet mond valaki, nem azért sértődnek meg, mert esetleg nem kultúráltan teszi, hanem mert nem tudják kultúráltan felfogni, hogy a másik nyakába nem varrunk ennyi fölös programot.

Szóval légy csak határozott. Persze benne van a pakliban, hogy így ők sem segítenek majd úgy/annyit, de előbb-utóbb választanod kell. Ne halogasd, ha családod lesz,akkor se fogsz ráérni nekik ugrálni.

2017. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!