Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek a "n*gger" szó az...

Szerintetek a "n*gger" szó az rasszista?

Figyelt kérdés

Csak mert szerintem nem. Alapból a rasszizmus jelentése az,hogy külső tulajdonságok vagy vallás alapján hierachiába rendezni az embereket.

Dr mindenkinek megvan a saját véleménye és nem szabad őt ezért lehúrrogni.

Csak azért tettem fel ezt a kérdést mert nagyon zavar az,hogy valaki nem szabad kimondani vagy rasszista vagy valamint Twitch-en is ban jár érte.



2017. szept. 12. 16:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

* nélkül nem engedte ki íratni.

Ha azt mondjátok hogy azért rasszista mert "elkülöníti őket", akkor 1. A negrid is "elkülöníti őket." 2. Ez nem foglalja teljesen magába a rasszizmus szó jelentését.

2017. szept. 12. 16:39
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem sem rasszista. Pl az Afrikában élő busmanok is négerek.
2017. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Csillagom, csillagom, szépen ragyogjatok, a szegény kérdezőnek, utat mutassatok.

Szerinted én most a kommunizmust éltettem? Nem a szó rasszista, hanem az ember, aki használja, s még akkor sem, ha nem bántóan teszi.

Rasszista lehetsz úgy is, hogy elegánsan fogalmazol, finoman, választékosan.

Csak az értelme gonosz.

2017. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2017. szept. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
A nogger egy jégkrém, szerintem nem rasszista.
2017. szept. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
9%

Az.

Ha fehér vagy, akkor nem te döntöd el, mi a rasszista.

Komolyan mondom, nemtudom hány úton utána tudsz nézni annak, hogy mit jelent ez a szó és miért rasszista, és miért nem vagy jogosult arra, hogy kimondd, mégis hisztériázol, hogy nem mondhatod ki/nem írhatod le, de állítom neked, de ha valami fekete lefehérs-ggű majonézez csakmert, akkor itt hisztériáznál, hogy gyűlölet alanya lettél :DDD

Nem mondhatod, és kész. Nem olyan nagy dolog nem kimondani egy szót g-cc :DDD

2017. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, tévedésben vagytok, a szó nem rasszista, hanem egy pejoratív jelentésárnyalatú megnevezése a négereknek, és mivel pejoratív, így politikailag nem korrekt. És ez így van rendjén, nyilván te sem szeretnéd, ha rád mondjuk egy fekete bőrű ember sápatagként, vagy fakult pofájúként hivatkozna.
2017. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem hisztériáznék, én nem foglalkozok az ilyenekkel. Amúgy meg nem azért írtam a kérdést mert "hisztériázok", hanem mert szerintem ez hülyeség, hogy ha ki mondod máris rasszistának nyilvánítanak. Meg a jelentése azóta már megváltozott.
2017. szept. 12. 19:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi egy fekete cimborámmal rendszeresen így hívtuk egymást (én fehér vagyok). Sose volt sértődés. Az más, hogy történelmi háttere van amúgy a sértő jellegének, ami a rabszolgatartásra vezethető vissza.
2017. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden igaz igen, mert a rabszolgaság alatt használták ezt a szót pejoratív megnevezéseként a fekete rabszolgáknak. Csak az Magyarországra nem jutott el, ezért sokáig simán négernek nevezték a... afroamerikaiakat/afrikaiakat vagy nem tom kiket. Nem azért mert rasszisták voltak, hanem mert egyszerűen ez volt a használatos szó rájuk és kész.
2017. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!