Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Holokauszt tagadás = 400 nap,...

Holokauszt tagadás = 400 nap, lepisilni magyar zászlót nem rasszista a Facen. Normális?

Figyelt kérdés

Olvasom facebookon hogy egy ember azért mert a holokamu szót használta azért 400 nap kitiltást kapott a közösségi oldalról. Én nemrég feljelentettem egy képet ami azt ábrázolta hogy emberek egy magyar zászlót pisilnek le, ez nem volt soviniszta, azon az oldalon leltem rá erre a képre amelyiknek az volt a címe hogy kifele a magyarokkal az országból (persze románul), ez a cím se volt soviniszta, de ezen az oldalon még tucat számra voltak hasonló, és még talán durvább dolgok. De szerencsére értesített engem a facebook hogy ez nem gyűlölködés.


Én nem gyűlölöm a zsidókat, de ez már kicsit sok. És túlzás, lehet a Jobbikosokat is rasszistázni, meg nácizni, de ilyen esetek az én kedélyeimet is feldúlják.


Vélemények? Bocsánat a kérdés gyatra megfogalmazásáért de valahogy rövidre össze kellett foglaljam.



2016. jan. 6. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Ahhoz képest, hogy nem gyűlölöd a zsidókat, mégis csak egy őket érintő esetet ragadsz ki, hogy rámutass a Facebookon mutatkozó kettős mércére. Én már vagy tucatnyi esetben jelentettem képet vagy csoportot, és vagy az jött ki, hogy semmi problémát nem láttak, vagy hogy addigra már eltávolították a képet, úgyhogy mi innentől mossuk kezeinket.

Nem részrehajlás kérdése, hanem vannak esetek, ahol könnyen állást lehet foglalni, a többire meg s..rnak egyszerűen. Ez nem a Facebook értékítéletéről szó, hanem a felületességükről.

2016. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát, azért ezt emelem ki mert valahogy a zsidók megkülönböztetése, az ,,antiszemitizmus" amire már külön szó is van, egyesek világában 1000x nagyobb bűn mint bármely más nemzet vagy vallás gyalázása. És engem az háborít fel, hogy ugye te is ezek szerint, én is jelentgetjük fel az ilyen eseteket. Nagyon ritka esetben letörlik, ahogy írtad. De ha valami zsidókat érint, azt nem is hogy csak letörlik, még kitiltást is adnak.


Szerinted egy nemzet zászlóját lepisilni nem egyértelmű? Én nem értem ebben első ránézésre hogy nem látszik, magyarokat megszégyenítenek. És amúgy meg nem első eset ez amikor azzal találkozok hogy zsidózást sokkal komolyabban veszik. Én is jelentettem fel zsidózót, ott sokat nem tétováztak.

2016. jan. 6. 11:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért elég nagy a különbség a kettő között. Én például önmagában egy zászlópisilésen nem sértődök meg. De vicc nélkül javaslom, hogy pisilj le egy román zászlót, tedd fel és, ha letörlik, akkor teljesen igazad lesz a kettős mércét illetően.
2016. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Román nacionalista facebook oldalra jársz? Erre mondják, hogy házhoz megy a lóf**zért. Annak a 400 napos kitiltásnak meg gyanítom, hogy volt előzménye is, gondolom nem először írt ilyesmit. Nem csak egy oldalról kell szemlélni a dolgokat.
2016. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jó, de gondolom téged az se zavar ha valaki a tatárjárást tagadja.


Attól hogy valamibe beleütközök a facebookon nem azt jelenti hogy olvasom.



Annak a weboldalnak is volt több képbeli előzménye.

2016. jan. 6. 13:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát a fene tudja, gondolom az sem mindegy, hogy hányan jelentenek egy képet.
2016. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%
Engem zavarna a tatárjárás tagadása, ahogy a magyar zászló lepisilése is, de akkor sem gondolom, hogy egyenértékű lenne a két facebook bejegyzés. És nem olvastam a Facebook oldalakat, valószínűleg a román nácik oldala összességében jobban zavarna, mint egy antiszemita kijelentés.
2016. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy bizonyos oldalt aminek az volt a címe hogy kifele az országból a magyarokkal több 1000en jelentettek fel, megosztásban kérték ezt, like komment alapján saccoltam ezt a számot. Nem elég?
2016. jan. 6. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Még végül ő lesz a rasszista, zsidógyűlölő??? Szép... azért ezt az esetet mondta, mert erről tud, ez egy konkrét eset, hogy valakit egy ilyenért kitiltanak, a másikért meg nem, ami ugyanúgy sértő és gyűlölködő. Egy szóval nem mondta a kérdező, hogy nem érdemelne ugyanolyan elbánást a két eset, sőt az a kérdésének a tárgya, hogy miért nem kap ugyanolyan elbánást...


A kérdésre: Szerintem se szabad feltétlenül ebből arra következtetni, hogy a facebook ennyire részrehajló lenne, bár nem lepődnék meg, mert maga az alapító is zsidó. Meg a holokauszttagadás manapság kb. börtönt ér, azokban az országokban is, melyek, a szólásszabadság meg a liberalizmus nagy képviselői, olvasd el a Zsidók szégyenét, erről szól... a holokauszt trauma, az már lassan egy vallássá növi ki magát, szóval nem lepődnék meg ha a facebook ezért meg mondjuk Zuckerbeg származása miatt is harapna az ilyenekre... de lehet csak a bejelentések száma vagy az is közrejátszott... szerintem alapvetően a legtöbb dologra tesznek rá, ahogy más egy másik válaszoló is írta, félresöprik... a holokauszt lehet náluk is érzékenyebb pont.

2016. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, az utolsó kommented nem olvastam, hát akkor viszont lehet komolyan az a részrehajlóság van, amit mondtam... de ennek ez a kettő az oka, a Zsidók szégyene tényleg fontos tanulmány ezzel kapcsolatban, az pont az ilyen esetekről szól.
2016. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!