Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire valószínű, hogy piti...

Mennyire valószínű, hogy piti dolog miatt feljelentenek?

Figyelt kérdés
Suliban, pakolásztam, osztálytársam telója bevolt kapcsolva. Nem zárta le, semmi. Én és a spanom 3játékot letöröltünk a telefonjáról, titokban, majd rájött. Felakar emiatt minket jelenteni, ez nem vicc? Mi lehet a következménye? Pénzbírság vagy micsoda?
2017. szept. 15. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, és remélem ugyanannyira nem veszik be a piti hazugságodat mint én. Hogy veszed a bátorságot a kutakodásra, lopásra?! Tanulj ostoba vagy Sz.ros budit fogsz pucolni életed végéig.
2017. szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A feljelentésnek nincs komolyabb esélye, mert nehéz elképzelni, hogy mi lenne a jogalap. Az reálisabb, hogy mondjuk kaptok egy igazgatói intőt (teljesen indokoltan) és a szüleiteket behívják elbeszélgetésre. Ideális esetben ennek a beszélgetésnek az lenne a célja, hogy a szüleitek képesek legyenek megértetni veletek a magántulajdon tiszteletét, amely minden civilizált társadalom alapja. Sajnos úgy tűnik, hogy ezt még nem sikerült elérniük, bár gondolom, nem nagyon neveltek titeket semmire. Igazából elég nagy nullák lehetnek, ha ilyen gyerekeket sikerült összehozniuk, de az iskola részéről meg kell adni a szülőnek a lehetőséget. Ha visszaesők vagytok, akkor a felelős döntés az eltanácsolás lenne az iskolából, bár gyanítom, hogy eleve valami hulladék utolsó gyüjtőiskolába jártok, ahonnan nincs már hova kicsapni a selejtet.
2017. szept. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán be lehet vinni iskolába telefont? Elővenni? Bekapcsolva hagyni? Játékokat tárolni rajta? Óra közben is ez megy?


Én gondolom, hogy más időket éltek, mint mi éltünk, de anno úgy volt, hogy a kötelező iskolai felszerelésen kívül mást bevinni se lehetett! Ha mégis beviszel, és az a többi hülyegyerek által megrongálódik, hát azért senki felelősséget nem vállal, se az iskola intézménye, se a magyar állam karhatósága, se az atyaúristen. Lefogadom, hogy valami porosodó szabályzatban él még ez a dolog. Akkor ezzel mégis hova megy feljelenteni? Ha a kémiafüzetét téped ketté, azzal mehet.


Ellenben hatósági úton kívül lerendezheti a dolgot, ne csodálkozz, ha pl. egy mellékutcában összetalálkozol a bátyjai öklével, kulturáltabb esetben becsöngetnek hozzátok a szülei és elbeszélgetnek a te szüleiddel. Ő egyedül úgyse tud feljelentést tenni, a felnőtteknek meg van ám komolyabb bajuk is ebben az országban, mint ilyenekkel szórakozzanak.

2017. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy feljelentenek-e, azt nem tudom, de amit tettetek, az magántulajdon sérelmére elkövetett bűncselekmény.
2017. szept. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#1 képzeld, majdnem kitűnő tanuló vagyok, szóval ilyeneket ne írj. Nem loptam el tőle..
2017. szept. 16. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:

De ezt most komolyan veszitek? Mi a vád? "A gyerek letörölt 3 játékot a gyerekem telefonjáról" Úgy elzavarják őket a fenébe. Most ha titokban csináltátok és magától jött rá, ahhoz kellene bizonyíték is. Ennyi erővel ti is mondhatjátok, hogy ő törölte le és rátok akarja kenni. Ráadásul az iskolai szabályzatban az van, hogy telefont kikapcsolt állapotban a táskában kell tartani. Tehát nincs alapja a feljelentésnek.

Gondolom a másik gyereket otthon selyemfátylak között nevelik és nem képes elviselni egy kis "baráti szívatást"

2017. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!