Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha te fizikus, kémikus lennél...

Ha te fizikus, kémikus lennél és rájönnél egy új, komoly, minden eddiginél komolyabb tömegpusztító fegyver megalkotásának módjára-bejelentenéd ezt+ elkészítenéd a fegyvert vagy inkább hallgatnál róla örökre?

Figyelt kérdés
A tudós és a tudomány felelőssége.
2017. szept. 21. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
hallgatnék róla, de elkésziteném és használnám.
2017. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

A kérdésnek semmi értelme. Nincs olyan, hogy mi lenne, ha.

Az a lényeg, az egyén milyen beállítottságú. Ha arra tettem fel az életemet, hogy új fegyvereket kísérletezzek ki, akkor természetesen felhasználnám a munkám eredményét.

Ha békeharcos alkat vagyok, akkor véletlenül nem fedezek fel fegyvert. Veszélyes anyagra bukkanhatok, de az még nem katonai eszköz.

2017. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezer anonim kérdés közül is megismerhető ha Littner Ádám valami megosztó kérdést alkot.
2017. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1.: ha elkészítenéd és használnád,akkor nem titkolnád el,nem hallgatnál róla,akkor mindenki tudomást szerezne arról,hogy létezik.
2017. szept. 21. 12:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha már sikeresen használtam, akkor jobb esetben tökmindegy már, hogy ki szerez tudomást róla vagy ki nem.


De egyébként ha én felfedeztem/feltaláltam, akkor biztos, hogy más sincs túl messze tőle már, még ha nem is azt kutatja. Szóval olyan nagyon sok ideig nem tudnám elhallgatni, max kb. egy évtizedig. Az meg pont arra elég, hogy a felhasználását illetően valami nálam kompetensebb személlyel megosszam a részleteket, még mielőtt valaki olyan bukkanna rá, mint pl. az #1-es :)

2017. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megértvén a kérdés lényegét:

A tudomány felelősség természetesen nagy. Csak hát nem létezik abszolút igazság. Sokfélék vagyunk, a világ is nagyon összetett.

Annak is lehet valami az érvelésében, akik azt mondják, semmi szükség semmi fegyverre, s az is mondhat megfontolandót, aki szerint szükség van erős seregre.

Amióta az ősember első alkalommal a barátját vágta fejbe, nem az elejtendő állatot, a háború a kedvenc szórakozásunk.

Sok olyan eszközünk van, amely a haditechnikából szelidűlt hétköznapi eszközünkké, s van sok olyan, amely kezdetben civil, békés célt szolgált, de felhasználta a hadászat.

Néhány példa: a nejlon, teflon, mobiltelefon, videokamera, mikrosütő. Ezek az utóbbi száz év haditechnikájából került át a hétköznapokba.

Nobel nem fegyvert akart fejleszteni, hanem bányászatot könnyítő szert.

2017. szept. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Azért az elég gyengeelméjűséget mutat, hogy sikerült a másodikat ilyen durván lepontozni.
2017. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha felfedeztem valamit, akkor azt előbb utóbb más is felfedezi.

A második világháborúban az amerikaiak azért siettek annyira az atombomba kidolgozásával, mert látták, hogy ez technikailag lehetséges. Ha meg lehetséges gondolták, hogy a németek is dolgoznak rajta. Egész már kimenetele lehetett volna a második világháborúnak, ha a németeké készül el előbb... Einstein írt egy levelet Roosevelt elnöknek az atombomba minden addigi fegyvernél pusztítóbb hatásairól.

Tegyük fel, itt Magyarországon felfedeznek valamit, amiből nagy hatású fegyvert lehet fejleszteni. NATO tagságunk miatt a lehetőség a NATO katonai potenciálját erősíteni, még ha csak elvben is a tényleges kidolgozásig. Ettől nagyobb biztoságban lennénk Európában, egész addig, míg más is fel nem fedezi vagy hozzá nem jut. Onnantól meg kölcsönös visszatartó erő. Egyik fél sem meri bevetni, mert a válaszcsapás rá nézve is pusztító lenne, de a lehetséges arzenálban benne van.

2017. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem bírnám ki. Feltalálok valamit és ne mondjam el senkinek, egész biztos nem menne. Szerencsére az ilyen emberek mint én, nem tudnak fegyvereket feltalálni. Meg úgy semmit sem. Ilyen szempontból elég jól ki van ez találva. Akik meg voltak elég okosak ahhoz hogy feltaláljanak valamit, általában nem azért tették mert tömegpusztító fegyvert akartak létrehozni belőle, csak úgy alakult. Ha valaki tudná, hogy amit feltalál az a világ legpusztítóbb valamije lenne, arról azért feltételezném, hogy képes lenne hallgatni róla, esetleg valamilyen módon már eleve azon dolgozna, hogy hatástalanítani lehessen ha valaki más találná fel, vagy fogalmam sincs mit lehet ilyenkor tenni. Ha valóban nagyon okos, de nagyon hatalomvágyó feltaláló lennék, egész biztos megoldanám valahogy, hogy az egész fegyver működése valamilyen módon tőlem váljon függővé. Vagy ilyesmi.
2017. szept. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!