Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédség és Magyaror...

A Magyar Honvédség és Magyarország fel van készülve, képes valamilyen szinten, vegyi, biológiai és nukleáris tömegpusztító fegyverrel szembeni védelemre?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami minimális szinten biztosan, de a lakosság védelmére, ha idebasznak egy nukit, tuti nem.
2014. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok optimista ezzel kapcsolatban. Szerintem bekapnánk akármelyiket a 3 közül végünk lenne mint a botnak. A vegyi és a biológiai ellen nem ártana működő egészségügy. A miénk mindent csinál csak nem működik. Aki benne van (dolgozóként vagy betegként) az tudja. A nukleáris meg olyan mint a piros 7-es. Az adott területen "mindent visz"...
2014. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisan igen. A vegyvédelmis alakulatok különböző területeken felállitana karanténokat ezzel viszont csak az elkerülhető hogy az egész magyar népesség kipusztuljon.


Ha meg nukleáris támadás érné az országot olyan m1 lenne hogy hány vegyvédelmis alakulatunk van.

2014. máj. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a Honvédség raktárában áll pár zsák jód meg van pár gumicsizma.

Jah meg mielőtt elfelejtem van 3M maszk is, de az korlátozott számban.

2014. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Elárulom kedves utolsó a vegyvédelmi alakulat elég jó felszerelésekkel rendelkezik, épp nemrégiben volt 1 gyakorlatunk velük...


Azt meg nemigazán értem hogy minek jön valaki ide a Hadsereg, hadvezetés kategóriába ha csak szidni tudja pl. a Honvédséget miközben egy kis porbafingó aki összesz*rná magát ha csak bejutni alapkiképzésre.

2014. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

utolsónak hatalmas igazat adok, aki már végig csinálta az alapkiképzést ( nem a tartalékosat ) vagy csak megpróbálta egyszer a felvételit na azok után beszéljen bárki is.


Egy vegyivédelmi alakulata van az országnak Székesfehérváron de ez az alakulat valóban jól fel van szerelve csak egyszerűen túl kicsi ( csupán zászlóalj szintű max 400-800 fő ) egyébként ilyen helyzetre szerintem nagyon kevés ország van felkészülve

2014. máj. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%
A vörös iszapnál a saját szemmel láttam, hogy mennyire van felkészülve az ország.
2014. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#7 és mik voltak a tapasztalatok ? Mert ahhoz képest hogy teljesen váratlanul történt még aznap este kiértek az első honvédségi alakulatok ( holott szerintem ez a katasztrófavédelem feladata lett volna beleértve a megelőzést is és nem a hadseregé ! )
2014. máj. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A honvédség már 20 évvel ezelőtt is elavúlt volt, mostmár pedig méginkább az, magyarán ha netán valami komoly bevetésre kerülne a sor, órák alatt sza*rnak vernék őket mind levegőben mind szárazföldön, de értelmetlen ilyeneken vitázni mert erre úgyse kerül sor, szóval elég nekik az a kiképzés amit kapnak, elgyakorlatozgatnak és jól érzik magukat. A vegyi, biológiai és nukleáris dolgokra pedig nem lehet felkészülni, ha olyan dózisban jön, akkor mindent terit. Tévedés ne essék, nem leszólni és lejárni akarom a magyar katonákat, semmi problémám nincs velük, én is voltam katona, de azzal mindig tisztába voltam hogy amit ott tanultunk azzal a harctéren kitörölhetnénk a pi*csánkat és úgy hullanánk mint a legyek.
2014. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az hogy sorkatonaként verted a tököd egész nap nem egyenrangú azzal amit ma csinálunk...

És igen szarrá vernének minket, de nem a kiképzésünk miatt... MO már 40 éve is szar volt hadügyileg és az is marad. De ez nem a katonáink hibája..

2014. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!