Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minden kultúrában vannak...

Minden kultúrában vannak magyányos emberek?

Figyelt kérdés

Én (mint, nyugati magyar) annyira magányos vagyok, hogy barátaim meg barátnőm sincs, Én érzem magamat néha a világ legmagányosabb emberének.


Minden kultúrában vannak ilyen emberek?



#magány #egyedüllét #kultúra #nyugati keresztény magyar vagyok
2017. szept. 21. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. a primitív törzsekben mindenki nyájban érzi jól magát. Minél intelligensebb egy ember, annál jobban érzi magát egyedül.
2017. szept. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló!


Van benne valami.

2017. szept. 21. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, nem sok van benne. A magányosság kommunikációképtelenség. Ez azt jelenti, hogy nem tanítottak meg rá, felnőtt korban pedig kicsit nehéz elsajátítani, de nem lehetetlen.

A régi korokban az életben maradás feltétele volt, hogy az emberek megtanuljanak kommunikálni (akkor még nem volt újság, média, gyakorlatilag csak beszéd volt), ezért különös gondot fordítottak erre. Ettől vélik néhányan, hogy akkor "nyájszellem" volt. Ma viszont a verseny, a túlzott sikerhajszolás és torz értékítélet olyan hajszába kergeti az embereket, amely nem tűri a társas állapotot. El is felejtik, mi az. De magányosak, hidd el. Csak megtanulták titkolni, néhányan önmaguk előtt is.

Igyekezz társaságba járni, ennek érdekében az embernek néhány szempontot fel kell adnia korábbi életéből.

2017. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, mindenütt vannak magányos emberek, persze egy kisebb törzsben nem mindig, de gyakran előfordulnak ott is. Nem kell autistának vagy némának lenni hozzá, elég például, ha dadogsz, vagy amúgy is magadnak való vagy.
2017. szept. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem kultura függö ez.
2017. szept. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!