Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a magyar, a...

Az igaz, hogy a magyar, a kínai (és kisebb mértékben a koreai) kultúrában sok hasonlóság van?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem tudtam elutazni kelet-ázsiai országokba, de olvastam útleírásait olyan magyaroknak, akik jártak ilyen helyeken, és sokan azt mondták, hogy a vidéki Kínában, és a vidéki Dél-Koreában eléggé otthonosan érezték magukat, mert nagyon hasonlít az emberek felfogása, világnézete a magyarországihoz, csak még erősebben dominálnak a hagyományok, a család fontossága.


Egy nemrég hozzánk utazó dél-koreai követ is hasonlókat mondott a vidéki Magyarországról. Azt mondta, ha nálunk a hagyományos stílusban épült parasztházak kicsit pagoda-szerűbbek lennének, teljesen otthon érezné magát.


Volt olyan, aki Szöulban, a dél-koreai fővárosban élt együtt fiatalokkal, ő is azt mondja, hogy értékelték a magyar ételeket, amiket főzött nekik, sőt még a magyar mulatós zene is bejött nekik, erre ők mutattak neki koreai népzenét, ami sok hasonlóságot mutatott a magyar zenével.


Elolvastam "A lány hét névvel" című könyvet, amit Hyeonseo-Lee, írt, ő egy 1980-ban született észak-koreai lány, aki 17 éves korában elszökött Észak-Koreából és lényegében az élettörténetét beszéli el.

Az őáltala leírt vidéki Észak-Korea is sok hasonlóságot mutat a Rákosi-rendszerbeli Magyarországgal, csak még durvább a diktatúra, és sokkal fontosabb a család, mint nálunk volt az 50-es években.


Angol nyelvű oldalakon olvastam olyan írásokat, amik laikus szemszögből hasonlítják össze a kínai és japán társadalmat, kultúrát. Abból is az jött le nekem, hogy a kínaiak majdnem olyanok, mint mi, mind pozitív, mind negatív tulajdonságokat nézve, Japán inkább olyasmi, mint egy nagyon konzervatív Németország erős kollektivizmussal.

Pl. ez:


[link]


Nektek mi a véleményetek, esetleg jártatok már Kelet-Ázsiában? Szerintetek is vannak olyan dolgok, amik közösek a magyarokban, és a kelet-ázsiaiakban, de Nyugaton nincsenek meg?



2017. júl. 27. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

"Az őáltala leírt vidéki Észak-Korea is sok hasonlóságot mutat a Rákosi-rendszerbeli Magyarországgal, csak még durvább a diktatúra, és sokkal fontosabb a család, mint nálunk volt az 50-es években. "


Ez alapján lehetne még sorolni a kommunista államokat, amik hasonlóak voltak, de nem ázsiai.


Érdekes módon, nekem a kínai ismerősöm, pont azt mondta, hogy mennyire különbözik a kínai mentalitás, gondolkodás a magyartól.

2017. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
52%
A kínában élő ujgurok nagyon közeli rokonai a magyarságnak, így velük talán igen, de az igazi kínai kultúra messze áll a miénktől.
2017. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lazy Lover válasza:
20%
kormány viktor megmondta kína a példaképünk....
2017. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
71%
Ez valami paranoia, hogy minden kérdés alá orbánozni kell? Ha valaki beir egy cserebogaras kérdést, az alá is akad egy hülye, aki orbánozik.
2017. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
En szemely szerint orulok az ilyen meglatasoknak, mivel a ket nep kozos gyokeru, igy a hagyomanyos hondolkodasuk egyaltalan nem all tavol egymastol, en is otthonosan ereznem magam naluk, bar nem ugyanaz, de videken az ellentetek biztos elmosodnak. Az is igaz, hogy mindket nep azsiai, ergo kozos az eletmod alapvetoen. De ugye meg par ezer eve, peldaul a lovaskulturat is mi terjesztettuk felejuk(korea fele, mert kina nem lovas nep, az masmilyen videk), amire emlekeznek. De a koreaiak kozott sok ujgur tipusu ember is van, es szeretik a csipos paprikat. :) Ja meg a nyelv, a koreaiak is ragozo nyelvuek, japanok nem tudom, de ez ramutathat arra, milyen az emberek egymashoz valo viszonyulasa.
2017. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent a pagodakkal abszolut tudok azonosulni szerintem szepek es azok az oroszlan es egyeb szobrok, amik mind az azsiai kultura resze, mrg a buddhizmussal is terjedt el abszolut magyaros. Matyas kiralynak is voltak oroszlanai ha minden igaz.
2017. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A japán is ragozó nyelv, de kevésbé bonyolult a nyelvtana, mint a koreainak, viszont a középkori japán nyelv kb. ugyanolyan bonyolultságú, mint a mai koreai.


A kínai izoláló nyelv, még az angolnál is nagyobb mértékben, tehát nyelvtanilag még kevésbé hasonlít a magyarra, mint az angol, viszont az összetett szavakat és a fogalmakat szinte ugyanúgy képzik, mint mi.


Pl. kínaiul a sörnyitó az üveg-nyitó-szerszám,


az általános iskola az kis-tanulás,

a középiskola az közép-tanulás,

a főiskola/egyetem az nagy-tanulás.

2017. júl. 28. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!