Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik magyar városok pályázna...

Melyik magyar városok pályáznak az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címre?

Figyelt kérdés
Olvastam olyat, hogy Debrecen, Székesfehérvár, Szombathely, Veszprém; de nem tudom, hogy melyik igaz, illetve hogy van-e még ezeken kívül pályázó.

2017. szept. 26. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tokaj a környékbeli településekkel együtt, Gödöllő, Eger,Győr. Miskolc visszalépett.
2017. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bárki nyeri (szerintem Debrecen lesz az) remélem, hogy okosabban, jobban kihasználja az ebben rejlő lehetőségeket, mint azt Pécs tette legutóbb.
2017. szept. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem Debrecen fogja nyerni.
2017. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
De a többivel egyetértek.
2017. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azért fogja Debrecen nyerni, mert az előző alkalmával már csak Pécs és Debrecen maradt versenyben, aztán valami politikai döntéssel Pécset hozták ki nyertesnek. Sok milliárdot kapott Pécs, amit aztán sikeresen eltapsoltak (hogy finom legyek) anélkül, hogy pl. a villamost újra indították volna (a pályázat egyik legvonzóbb terve volt). Sajnos sok eredményt nem tudott felmutatni a város.

Debrecenben amit a pályázathoz anno beadtak nagyrészt megvalósult anélkül, hogy nyertek volna.

Gondolom, kárpótlásul meg fogja kapni.

Szerinted miért nem?

2017. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Az előző alkalommal Miskolc lett a második. De egyébként az, hogy akkor kik voltak a befutók, nem jelent semmit.
2017. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Egyrészt azért, mert nem túl jó az önkormányzat gazdasági helyzete. Másrészt Putyin miatt. :D Harmadrészt pedig vannak sokkal érdekesebb városaink Debrecennél a versenyben. Pl. Győr, Székesfehérvár, de még Veszprém is.
2017. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Számomra tök mindegy hogy melyik város lesz a nyerő, mert mindegyikkel nyer az ország (remélem).

Ugyanakkor továbbra is meggyőződésem, hogy Debrecen lesz a befutó: gazdaságilag legalább annyira stabil, mint a többi város; az infrastruktúrája messze a legjobb az összes város közül, a legtöbb szükséges/elengedhetetlen feltétel adott, tehát ott kell a legkisebb ráfordítás.

Az, hogy legkevésbé érdekes, ezzel nem tudok mit kezdeni - betudom a tájékozatlanságodnak. (mondom ezt úgy, hogy közben a királynék városa az egyik kedvencem!) A Putyin-dolog meg egy vicc: 2023-ban már emlékezni sem fognak rá...

Meglátjuk.

2017. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
"Az infrastruktúrája messze a legjobb" - én azért ezzel is vitatkoznék. Pl. Székesfehérvárhoz képest Debrecenben az internetellátottság, a csatornahálózat kiépítettsége, az utak burkoltsága, a járdák megléte még mindig a béka segge alatt van. Mindezek mellett a város még mindig nem rendelkezik körgyűrűvel. Van egy nemzetközi repülőtere, az igaz, de országhatáron átívelő jelentősége aligha van. Persze azt se felejtsük, hogy Győrnek is van egy repülőtere, ami bármikor fejleszthető, sőt, Székesfehérváron a közeljövőben meg is fog történni egy nagyobb léptékű fejlesztés, aminek a jelentőségét még nem ismerjük (pár éve évi 2 milliós utasforgalomra oda tervezték az ország második legnagyobb repülőterét, de jogi viták miatt végül az egész projekt elmaradt).
2017. szept. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Valóban nem fognak emlékezni 2023-ban a Putyin-ügyre, csak az a gond, hogy a rendező város kiválasztása jövőre történik meg. :)
2017. szept. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!