Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért az átlagembertől akarnak...

Miért az átlagembertől akarnak kéregetni az utcán?

Figyelt kérdés
Nem lenne egyszerűbb odamenni egy jobban öltözött vagy elegáns autóból kiszálló emberhez? Neki több anyagi lehetősége lenne segíteni.
2017. szept. 27. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal több átlagember van, mint jól öltözött/elegáns kocsis.

Ha csak az utóbbiakhoz mennének, akkor sem biztos, hogy kapnának valamit.

Ha az átlagemberhez is fordulnak, akkor nagyban nő az esélyük.

2017. szept. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Engem nagyon szeretnek zaklatni, pedig még az átlagnál is csóróbbnak nézek ki.
2017. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Persze nem élünk rosszabbul a magyar átlagnál, annak alsó rétegébe sorolnám magunkat. Azért nézek ki csóróbbnak, mert ruhára, sminkre, és hasonlókra nincs annyi pénzem/sajnálok annyi pénzt költeni, mint a kortársaim.

Egy szó, mint száz, nem értem, miért pl. tőlem koldulnak, mikor annyi nálam gazdagabb(nak kinéző) ember jár az utcákon.

2017. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán már tapasztalták, hogy egy csóró hamarabb ad, mint egy gazdag.
2017. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
21:21 : Esélyük? Ócska, használt autókkal járó társadalomban? Az átlagember pénzhiánnyal küzd. Mellette ott vannak a gazdagok, olyan kocsikkal, hogy 10-20 átlagember autót lehetne venni belőlük. Valószínűleg közülük sokkal könnyebben adna valaki, hiszen nekik van bőven pénzük. Szegény munkahelyre futkosó szerencsétlentől mit várnak?!
2017. szept. 27. 22:12
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Mindig szegény embereknél látom az adakozó kedvet, nem is csoda, hogy csórók maradnak. Gondolom ezt jól tudják a kinyerálók is. Én nem vagyok csóró, de nem adok senkinek. Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy javítson az életén, én is önerőből értem el mindent. Engem sem támogatott sneki. Akkor nekem miért is kellene másokat? Pláne a koldusmaffiát, meg retek bagósokat, alkeszokat?
2017. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Régen - jobb helyen - a nemesek kölykeibe belenevelték: a vagyon kötelezettségekkel jár.

Nálunk, aki összekapar magának (így-úgy) valamit, és azt a lehetőségével kereste, az nem ad semmit lásd pl.: Mészáros Lőrinc stb.

Aki a saját tehetségéből lett tehetős, az bizony adakozik, támogat ezerrel lásd pl.: Rúzsa Magdi stb.

2017. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!