Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok látni gyerekeket...

Ti szoktatok látni gyerekeket pénzt kéregetni?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen gyakran, milyen helyeken? Ha tőled kérnek, adsz nekik?
2015. nov. 10. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem látok, de ez a gyerek veszélyeztetése, a Szociális Osztályra tartozik.
2015. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mindegy, hogy azért kér, mert otthon nincs mit enni, vagy csak nem vesznek neki elég chipset (vagy éppen cigire kell).
2015. nov. 10. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, hát igen.

A koldultatásra gondoltam, ami tilos.

2015. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mi egyszer kéregettünk franciába, egy csomó della összegyütt
2015. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azért nem mindegy, hogy azért kér, mert otthon nincs mit enni, vagy csak nem vesznek neki elég chipset2


Teljesen igazad van, hogy nem mindegy. De ez az amit te úgysem tudsz eldönteni. Vagy adsz, vagy nem adsz, ilyen egyszerű. Az életét úgysem tudod megoldani, ne csinálj ebből magadnak etikai problémát.


Akarsz-e neki egy kis apró örömöt, pillanatnyi sikerélményt adni, vagy nem. Egyáltalán, te magad vagy-e olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedhesd magadnak. Csak ennyiben gondolkodhatsz.


(Szocmunkás vagyok, ilyen családokkal foglalkozom.)

2015. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én eddig csak erdélyi, sokszor kreol - nem cigány csak románok egyik vérvonala a 24 nációból, amiből lettek a románok.


Aluljáróban, Őrs vezér terén, és más metró állomások környékén.


Többen mondták, ha nem gyüjtenek elég pénz akkor verést kapnak. Őket Schengen kiszokták toloncolni, najd egy hónap múlva újra itt vannak. Beszélgettem velük.


Koldus maffia. Akartam venni neki ételt ott Astorián, van pékség is kettő - vagy volt. És élelmiszerbolt is, mert "ételre koldultak", de mondák azt nem szabad. ...


Hajléktalanoknak szoktam adni pénz meg cigit. - mindig nagyon hálásak. - én meg nem győzök szabadkozni, hogy az én majd a Mindenhatóval megbeszélem.

2015. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"de mondák azt nem szabad" :/ :(
2015. dec. 10. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!