Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csinálghatok ilyet és ha...

Csinálghatok ilyet és ha igen, hol?

Figyelt kérdés

Sok oldalon (pl. deviantart.com) látok szép, igényes munkákat. Valakit meg szeretnék kérni, hogy rajzoljon meg nekem képregényeket vagy figurákat. Ilyet lehet? Ott lenne rajta az aláírása, vagy ilyesmi, és nem is raknám ki az internetre. Megcsinálja vajon valaki ezt nekem ingyen?

Mindjárt megmagyarázom…


Felnőtt koromban – többek közt – szeretnék rajzfilmeket gyártani. Főlem mert olyan sok bugyuta „mese” van mostanában… :)


Sok rajzfilm sorozat és jó pár egész estés ötlete megvan már; lerajzoltam a karaktereket, teljes személyiséggel és megvan az összefüggő történet mindegyikhez. Tudom, hogy rengeteg gyakorlat kell az ilyesmihez, és én még csak 1. osztályos korom óta dolgozom hasonlókon, 8 évesen csinálgattam először animációkat, de már egy kis ideje abba hagytam, mert nincs rá időm és terheli a gép memóriáját.

Könyveket is írok, de akárhogy is nézem, vannak olyan ötletek amiket nem lehet könyvben elkészíteni. Még képeskönyvben sem.

Mivel még kiskorú vagyok, meg a szüleim sem engedik, nem tölthetek le profi rajzolóprogramokat, egy paint meg nem használ túl sokat, ezért meg szeretnék érni valakit (nem a gyak?-eken) :), hogy rajzolja le nekem a figurákat.


Bár...igazából én szeretném és tudnám csak igazán megrajzolni, mert más nem ismeri a történetet.

Komolyan gondolom a rajzfilmeket és a könyveket is. Jogszerű lenne, ha valakinek elküldeném azt amit kézzel rajzoltam, és ő megrajzolná nekem szépen, elektronikusan, csak, hogy lássam milyen lesz?


Nem a rajzfilmkészítést szeretném munkámnak, ez inkább csak egy komoly hobbi.

Minden érdekel, olyan munkát szeretnék amivel segítenék az embereken. Úgy döntöttem, hogy alsósokat fogok tanítani, hiszen ők tudnak majd legtöbbet segíteni másoknak és az készíti fel majd őket a kemény felsőbb iskolákra.


De azért még is csak jó lenne, ha megnézhetném azokat a figurákat, úgy hogy egy igazi rajzfilmben kinéznének, de lehet, hogy soha nem fognak… :o :)


Bocsi a sok rizsáért, a kérdés tehát ez:


Szabályszerű, ha megkérek valakit csak úgy, hogy rajzoljon le nekem bizonyos figurákat ingyen és ha igen, akkor hol? :D


Előre is köszi! ;)

14/L



2017. okt. 7. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb rajzos pénzért dolgozik, szóval nem hiszem, hogy lenne, aki ingyen megcsinálja neked.
2017. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:(
2017. okt. 7. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ingyen senki sem dolgozik, főleg ilyen nagy munkákat nem csinálna meg egy grafikus sem fizetés nélkül. Egy-egy OC vázlat még oké, de hogy rajzfilmet... :D

Vannak jó ingyenes programok, én a Krita-t használom, teljes mértékben pótolja a Photoshop-ot és annak változatait (azt is használtam), szóval jó rajzolást. :)

2017. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. okt. 7. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!