Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme a világnapoknak?

Mi értelme a világnapoknak?

Figyelt kérdés

[link]


És komoly a kérdés. Ki hallott már olyanról, hogy a magyar feltalálók világnapja?


És arról, hogy Óceánok világnapja?


Társállatok világnapja?


Kik találják ezeket ki?? Nem igaz hogy erre költenek pénzt egyesek! Nem értem.



#netovábbja
2017. okt. 12. 15:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Eleve azt nem értem, hogy végtelen sok dolog van a földön, akkor most nekiállnak világnapokat gyártani mindenegyes kavicsról?
2017. okt. 12. 16:00
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Belenéztem a listába.

Van, amelyiknek van értelme, de a legtöbb tényleg teljesen felesleges, vagy esetenként viccesen hangzik, pl. szoptatás világnapja, a világ őslakosainak nemzetközi napja, Steve Jobs Nap, Meztelenül kertészkedés világnapja, A tojás világnapja, Az iskolai könyvtárak világnapja.

Kérdem én, minek? :D

2017. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekből a legtöbb azért van, hogy még több pénzt kelljen (lehessen) költeni a különböző rendezvényekre vagy adományozásokra.

Javarészt bunda az egész, néhány kivételtől eltekintve.

Nem olvastam végig a listát, de kíváncsi vagyok, hogy pl. a január 2.-i "Introvertáltak napja" mennyiben segíti az ilyen természetű embereket.

2017. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az adott ügyben érdekeltek kapnak egy napot, amikor megemlékezhetnek, kikapcsolódhatnak a szokásos rendszerből, és felhívhatják az ügyre mások figyelmét is.
2017. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!