Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szeretnek az öregek...

Miért szeretnek az öregek hülyeségekkel kérkedni? Hogy melyikük betegebb, hogy melyikük eszik kevesebbet. Stb.

Figyelt kérdés
A párom nagymamája pl. nagyon idegesítő ember. Állítása szerint két napig eszik fél liter levest, és azon kívül nem eszik semmit sem. Vagyis a reggelit kihagyja, ebédre megeszik 2,5 deci levest és utána már semmit. Másnap megeszi a leves másik felét és ennyi. Mégis az évek alatt egyre jobban elhízott. Már a mázsát is megüti, pedig 6 éve mikor megismertem olyan 80 kiló körüli volt.
2010. máj. 29. 16:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A szomszéd öreglánnyal meg átjárnak egymáshoz és mutogatják a sebeiket. Hogy kinek van nagyobb horzsolás a térdén meg ehhez hasonlók. És ezzel kérkednek egymás előtt, meg előttünk is.
2010. máj. 29. 16:11
 2/13 anonim válasza:
51%
Öregek mind ezt csinálja,mink is ezt fogjuk.Bár most még engem is idegelnek.
2010. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, a mostani fiatalok teljesen mások lesznek idős korukra. Ez hétszentség.
2010. máj. 29. 16:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy az idős kor a második gyerekkor. Gondolom, te is voltál gyerek és az oviban te is kérkedtél ezzel-azzal. Már meg is van a válasz. Meg persze az emberek java része szeret sírni, ha idős, ha középkorú, ha fiatal. Nemde? Mi is ilyenek leszünk, talán még rosszabbak. Ha idegesít egy idős, kerüld a társaságát. Nem tudok jobbat tanácsolni.
2010. máj. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Második lennék: Igen, mi mások leszünk. Nem éltünk meg egy-két vh-t, adja Isten ne is kelljen! Nem éheztünk, nem nyomorogtunk úgy, mint anno a mostani idősek a világháborúk idején. (A mai idősek többsége legalább a második vh.-t megélte!) Nekünk határozottabban jobb dolgunk van.
2010. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert vannak olyan emberek, akik minel tobb sajnalatot akarnak a masikbol kicsikarni, mert ezzel ugy erzik, hogy figyelmet, szeretetet kapnak. Es nemcsak az idosek ilyenek. Hallottam sok fiatalt, kozepkorut is egymas problemait felul licitalni. Mindenkinek a sajat aktualis problemaja tunik a legnagyobbnak es ezzel akarja kifejezni ezt a masik fele.


Szerintem is masok lesznek a mai fiatalok idosen, de nem annyira, mint gondolnank. Anyukam fiatalos felfogasu es az en mamam is van, amikor ilyeneket mond, amiket emlitesz. Anyu mondta neki, hogy "mama, ne mondj mar ilyeneket", es most azon kaptam magam, hogy anyu igy 60 fele mar teljesen ugyanazokat a dolgokat csinalja, mint a 80 eves nagymamam, pedig regebben nem volt ilyen. Van, ami a korral jar, es amikor megoregszunk, mi is ebbe fogunk beleesni, pedig fiatalon nem gondolnank...en erre tobb peldat is lattam mar. Mi is majd a jovobeli fiatalokhoz kepest "furcsak" leszunk, ez biztos.

2010. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
17:10-esnek tökéletesen igaza van. Ugyan ezt kezdem észrevenni a tök fiatalos, fiatal felfogású 69 éves anyukámon. Kezd marhaságokat mondani, teljesen kiakadok néha, eleinte letoltam, de már nem szólok semmit! Amúgy tényleg ilyenek leszünk mi is, sokszor a lányomnak az agyára megyek, pedig én tényleg nem veszem észre, de mindegy, ez van!
2010. máj. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kerüld a társaságukat. Csak felidegesitenek. Nekem egyszer az orvosi váróban volt szerencsém másfél órán keresztül hallgatni két öreglegény baromságait...

Pl: Az egyik lánynak megcsörrent a telefonja a váróban, és erreföl megszólal az egyik öreg: Zárt helyen használja a telefonját... én az ilyet ÚÚÚGY POFÁNB*SZNÁM!!!! Persze mindenki hallotta, és fel voltak rajta háborodva, de senki nem szólt semmit. És elkezdte a tati mesélni, hogy ő azért nem hordja magával az utcán a "rádiótelefont", mert ha megcsörren, akkor az rezeg, és ha rezeg, akkor kirezeg a zsebéből, és akkor leesik a foldre, ő rálép, és akkor a rádiótelefon eltörik. Komolyan mondom, a sirás kerülgetett, annyi baromságot összehordtak, és az volt a legrosszabb az egészben, hogy végig kellett hallgatnom. Felért egy kinzással. :S Ja meg még az, hogy a legnagyobb természetességgel, rezzenéstelen arccal kijelentette, hogy: "Rákos lett az asszony." Úgy mondta, mintha csak lement volna a boltba kenyérért. Borzasztó némelyik...

2010. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

őszintén én se bírom nagyon tolerálni az öregeket, van akit igen, aki szép csendbe meg tud öregedni teljesen rendbe van...

de ott van például a pápám pár hónapja vízhajtót szed, amúgy más baja nincsen! Ennek ellenére ő ezt nem bírja felfolgozni, mióta vízhajtót szed egyszer se ment ki a lakásból, mert fél, hogy majd elkapja a szükség. Elég durva , hogy még lenne pár szebb-hónapja-éve, de elrontja a kesergésével, bezzeg, ha már majd fel se tud állni majd visszasírja amikor még csak vizhajtót szedett. Így persze mi csinálunk mindent helyette (amit egyébként meg is csinálunk szívesen, csak bosszantó, hogy ilyen piti dolog végett). És állandóan panaszkodiK! Komolyan megkérdezzük hogy van, és 1,5 órán keresztül sorolja a bajait....azt meg se kérdezi mi, hogy vagyunk.........

2010. jún. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

pont azért, amiért reggel a munkába járókat hátráltatják a buszon meg a boltban (mintha nem érne rá a 2 kiflijét egész nap megvenni), amiért hobbiból járnak dokihoz (a betegek meg nem férnek be a váróba se): mert intoleráns, unatkozó jószágok.


tisztelet a kivételnek

2010. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!