Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A budapestiek miért nézik le...

A budapestiek miért nézik le ennyire (kollektíven) a vidékieket?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, természetesen.

Egyrészt, a földművest se értem, hogy miért tartják kevesebbre, hiszen becsületesen, fizikai munkát végez, megdolgozik a pénzéért, és valószínű, hogy lehetősége sem volt tanulni. Másrészt, nem értem, hogy a pestiek nagy része, miért említi egy kalap alatt a vidéki egyetemistákat (joghallgatók, mérnökhallgatók, orvostanhallgatók…stb), vegyészeket, professzorokat…stb tanult embereket az iskolázatlanokkal, akik egyébként vidéken és Budapesten is vannak szép számmal.

Itt van pl ez a friss cikk: [link]

Azért a FB linket raktam be, mert nem is a cikk a felháborító szerintem, hanem alatta a kommentek, hogy ELTE-t, BME-t végzett emberek buta, tanulatlan tuskónak tartják a vidékieket, ezek szerint a fentebb felsorolt tanult embereket is. Nem értem, hogy miért kell például egy vidéken végzett orvost tanulatlan buta parasztnak beállítani és lenézni, akinek -idézek egy kommentből- „sötétség van a fejében”. Tényleg nem vagyok rosszindulatú, de ha egy ilyen ember orvoshoz kerül, akiről kiderül, hogy nem Budapesten végzett, akkor inkább megdöglik, de nem „alacsonyodik le” a vidéki szintre?



2017. okt. 26. 00:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%

Na, nálam ott buktál el ezzel a kérdéssel, hogy : -idézek egy kommentből- „sötétség van a fejében”


Mondta ezt egy Debreceni a saját tapasztalatai, megtapasztalása alapján, által, és sokan mások is akik vidéken élnek, laknak. Hozzáteszem osztom a véleményt.

2017. okt. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted is egy vidéki orvosnak, jogásznak, mérnöknek, professzornak stb sötétség van a fejében? Ha osztod ezt a véleményt... Mivel ha általában a vidékiekről beszélünk, abba ezek az emberek is beletartoznak. De ezek szerint debreceni „barátunknak" is sötétség van a fejében, hiszen vidéki.
2017. okt. 26. 00:57
 3/20 A kérdező kommentje:
Nyilván vidéken is sok embernek van "sötétség a fejében", de Budapesten se 2-nek... Ahogy vidéken is vannak nagyon okos, művelt emberek, és Budapesten is. De ezek szerint te ezzel nem értesz egyet, vidéken sötétség van, Budapesten meg világosság és pont.
2017. okt. 26. 01:03
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Kedves első, ha valami, akkor a te hozzászólásod vall igazán sötétségre a fejben.:D

Megjegyzem, ma a világon a legismertebb magyar orvos Debrecenben született, ott járt egyetemre és ott is PhD-zett. A neve dr. Meskó Bertalan, utána lehet olvasni. Egyebek mellett a SOTE-hallgatóknak ad át a tudásából.:-)

2017. okt. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ezért (is) tart itt ez az ország.. Nem tudom, hogy ez a politikai elit hibája (és most nem csak a Fideszre célzok, hanem gyakorlatilag az elmúlt 10-20 akár még több évre..) Alapból nem kellene ilyenekről cikkezni. Baromság az egész. De amúgy igen.. elég szörnyű ezt látni. Mellesleg érdekes soproniként látni, hogy már a fővárosból is költöznek ide emberek (és nem is kevés, szerintem ez elég sok mindent elmond) én is éltem Pesten 1 évet. Nagyon szerettem, jó kis város és büszkék is lehetünk rá. De piedesztálra talán azért ne emeljük már..
2017. okt. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

4: Szövegértelmezési gondod, problémád van. Én azért hoztam fel a DEBRECENIT, mert a kérdező egy totál megtévesztő szöveggel igyekezett alátámasztani a mondanivalóját.


Különben tartsuk már tiszteletben egymást, neked, nektek ez a meglátásotok, az enyém meg megint más és sok mindenkié, akik vidéken élünk az ország 18 másik megyéjében. Én xxxx illetőségű vagyok pl., most dobom be a törölközőt x év után és költözök Bp-re, ordas, sötét, aljas, sz/\r emberek miatt. És nem én vagyok az első akinek agyonravágták az életét, azzal a fene nagy iq-val ! XD

2017. okt. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#1,#6! Na, pont erről beszélek. Fene nagy IQ.... Igen, miért ne lehetne egy vidéki ember okos? Nyilván sok régimódi ember él vidéken, még a városokban is, de miből gondolod, hogy mondjuk -a példánál maradva- egy pécsi, szegedi, debreceni orvos ne lehetne legalább olyan okos, mint egy budapesti? Vagy ha szerinted vidéken csak sötét emberek vannak, és most fogsz Pestre költözni, akkor magadat is a sötét emberek közé sorolod. Egy b....ott nagy általánosítás, amit írsz.... Mintha Budapesten nem lennének "ordas, sötét, aljas, sz/\r emberek "
2017. okt. 26. 01:23
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha tudnád, hogy miről van szó akkor nem írnál blődséget. Részemről vita lezárva, mert nem publikus ez az egész ezen az oldalon.


Egy a lényeg, eltértél a kérdésedtől, nem tudod bizonyítani semmivel sem, hogy a tüke Budapesti fröcsög rád és sérti az önérzetedet. Csupa csupa vidéki pocskondiáz akiket te Budapestinek vélsz. A 444 az meg ilyen, ennyi.

2017. okt. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én egy szóval nem állítottam, hogy vidéken mindenkinek fene nagy IQ-ja lenne. De ezek szerint neked vannak kő kemény szövegértési hiányosságaid. Hadd idézzek magamtól: "Nyilván vidéken is sok embernek van "sötétség a fejében", de Budapesten se 2-nek... Ahogy vidéken is vannak nagyon okos, művelt emberek, és Budapesten is. " A kommentjeid alapján még nem sikerült megértened. Szerintem olvasd el párszor, hátha. De te ebbe is belekötöttél, tehát szerinted vidéken csak buta, hülye gyökerek vannak kivétel nélkül, Budapesten meg csak felvilágosult, okos, haladó szellemiségűek kivétel nélkül.

Pontosan értem, miről van szó. Általánosításról. Igen, aki a sötétes kommentet írta, debreceni volt. De a többség budapesti. De a kommentemre, kérdésemre még mindig nem sikerült reagálnod, hogy egy vidéki orvos miért lenne kevesebb, butább egy pestihez képest, vagy miért lenne buta paraszt? Csak azért, mert vidéki? Egy nagy általánosítás az egész, amit írsz, és amit a FB kommentelők írnak, hogy vidéken csak sötét, buta, proli, tahók élnek kivétel nélkül, Budapesten meg csak okos, művelt emberek. Maradjunk annyiban, hogy mindenhol van mindenféle ember, ezért kár általánosítani. Akár egyetértesz ezzel, akár nem. Részemről is lezárva, mert te minden vidékit sz@rba veszel, szóval felesleges rád több szót vesztegetni.

2017. okt. 26. 01:34
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Igy van, ebben a városban, megyeszékhelyen ahol lakom, mindenki egy nagy büdös, műveletlen, topis, paraszt, szakmailag is analfabéták !
2017. okt. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!