Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek környezettudato...

Hogyan lehetek környezettudatosabb?

Figyelt kérdés

Nem linkeket kérek, hanem szeretném összefoglalni itt a legfontosabb dolgokat.

Pl.: -szelektíven gyűjtöm a szemetet

-olyan termékeket vásárolok, amelyeket nem kísérleteztek állatokon, lehetőleg helyiek és nincs bennük (túl sok) vegyszer

-lekapcsolom a villanyt, kikapcsolom a tv-t és áramtalanítok is stb.


2010. máj. 31. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Újrahasznosítasz mindent, amit csak lehet, és lehetőség szerint csak olyan tartós termékeket vásárolsz, amit lehet újra vagy másra is használni


Azokat a dolgokat amire nincs szükséged, azt elviszed és leadod a nagycsládosoknak / szegényeknek / hajléktalanoknak


Kevesebb tisztítószert használsz, a sima ecet a legtöbb szennyeződést kiszedi és takarításhoz is jó


Víztakarékos WC tartályt használsz, és csak annyi vizet eresztesz, amennyi kell


Tömegközlekedéssel / kerékpárral / gyalog jársz és nem autóval

2010. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Védd a planktont! Írtsd a bálnát!
2010. máj. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne igyál ásványvizet! :)

Hihetetlen, hogy már a vizet is boltból vesszük... Tudom, én könnyen beszélek, nálunk jó minőségű a víz. Csak idegesít, hogy több ismerősöm nem hajlandó meginni nemhogy a csapvizet, még az ásványvizet sem. Kivéve egy bizonyos márkát.. És egy 4 fős családban ez napi 4 műanyagpalackkal jár..

2010. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a második válaszadó remélem mindig ilyen jókedvű. Tömegközlekedéssel vagy biciklivel közlekedek. A csapvíz nagyon rossz minőségű nálunk, de ezt nyáron szódával kompenzáljuk, aminek cserélhető az üvege. Várom a többi tanácsot, ti mivel óvjátok a környezetet.
2010. máj. 31. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második, és csak hülyeségből írtam, a "sötét"zöldeket szoktam felkúrni ezzel. Arra jó.


Én nekem ha annyira fontos lenne, energia mérleget csínálnék egy havi fogyasztásomról, és csak akkor módosítanék, ha olyan értéket tudnék ezzel azzal csökkenteni, hogy effektíven energiatakarékosabb,mert ha mondjuk a töltőta konnektorbahagyod, az semmit nem számít, csak a tv ijesztget vele, de a csapokat érdemes normálisan elzárni. meg ilyenek

2010. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hallottál már az ökológiai lábnyomról? Érdekes dolgokat tudhat meg magáról és önmaga környezetkárosító hatásáról.

A legtöbb oldalon tanácsokat is adnak, azaz választ a kérdésedre.

2010. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!