Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ódivatú de TISZTA ruhát...

Ódivatú de TISZTA ruhát adományozzak vagy inkább kidobjuk?

Figyelt kérdés

Örököltünk irgalmatlan mennyiségű ruhát. (7-8 db 110L-es zsák) Én egyesével átválogattam már, kiszedtem mindent, ami kicsit is szakadt volt vagy foltos - szóval már csak az újszerű ruhák maradtak meg - azokat is egyesével kimostam , kivasaltam , mert naívan azt gondoltam adományként elvihetjük a helyi családsegítőnek.


Viszont most olvastam egy weboldalon, hogy ódivatú ruhákat adományozni kifejezetten gonosz és elítélendő dolog, merthogy a szegények is csak a divatos és trendi ruhákat keresik. (a fiatalok idősek egyaránt)


Persze,nyilván nem "lomtalanítani" vagy másokra szemetet lőcsölni akarok, ha ez lenne a célom kitettem volna a házhoz jövő lomtalanításba is a ruhákat...


Mit csináljak? Ti mit csinálnátok?

(Blúzok,ingek,középhossz szoknyák,öltönynadrágok,pólók,pulcsik, ballonkabátok - mind-mind régi divatú )



#ruha #szegénység #rászoruló #adományozás #divatjamúlt #ódivatú #ódivatú ruha #ruha adományozás #régi ruha adományozás
2017. nov. 11. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, az a rászoruló, aki nem fogad el egy ruhadarabot azért, mert az nem divatos, bizony elmehet a büdös francba. Kínáld fel a melegebb darabokat hajléktalanoknak, ők biztosan nem fognak akadékoskodni.
2017. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 spectator ***** válasza:
100%
Máltaiak, vagy Karitász elfogadja. Én is adtam már le.
2017. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastál te ilyen hülyeséget, hogy a szegények is a divatos ruhákat keresik? Én nem vagyok rászoruló, de még sem sem követem a trendeket, a ruhám nagy része még 20 évvel ezelőttről való.

Aki pedig nem engedheti meg magának, hogy ruhát vegyen, az bárminek tud örülni, ami melegen tartja!

Semmiképp ne dobd ki a ruhákat, inkább adományozd el! Ha a megadományozottnak esetleg valamiért nem kell, akkor majd ő kidobja, vagy továbbadja valaki másnak. Hatalmas pocsékolás lenne ennyi sok ruhát kidobni!

2017. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez volt a cikk. ( ezért sem tudom most hogy mi tévő legyek... Ez az írás elérte bennem hogy most úgy érzem magam mint egy gusztustalan gonosz ember, aki direktbe rá akarja lőcsölni a lomjait a szegényebbekre. Szóval már szégyellném elvinni. Magamból indultam én is ki,mert sokáig éltünk nagyon szegényesen és nem az volt a legnagyobb gondom hogy Zara-e a kabátom.. DE úgy látszik változnak az idők. ( Szerencsére? )


----------------------


"De kinek? Kinek kell az ötvenéves dzsörzé ruha, tergálkardigán, a hosszú ballonkabát vagy a kicsit molyrágta teddiberbunda? Kinek lenne szüksége a műszálas ingekre, ódivatú kosztümökre, öltönyökre? „Hiszen még semmi bajuk!” – mondja az adományt felajánló, és mikor azt is mondom, hogy akikkel mi dolgozunk, azoknak nem igazán az öltöny hiányzik, nem hordanak effélét, jön a következő kérdés: „És arra még nem gondoltak, hogy át is lehetne alakítani őket ?!”


Vajon mivé alakíthatnánk? Melyik szegénységben élő tinédzser örülne, ha egy dzsörzé zakóból átalakított kabátot kapna? És ki alakítaná át? Mibe kerülne mindez? Hol van ez azokhoz a kabátokhoz arányítva, amelyek a secondhand boltokban kaphatók?


A fiatalok, legyenek akár szegénységben élők is, nem ezeket akarják. Hanem azokat a ruhákat szeretnék hordani ők is, amelyeket azokon a társaikon látnak, akiknek telik divatos ruhára. Nem akarják, sem ők, sem a szüleik, hogy az iskolában, vagy akár máshol, „látszódjon rajtuk” a szegénység. Sokszor mondják a látogatók, akik az iskoláig jönnek: nem is látszik rajtuk, hogy szegények. Aztán, ha elvisszük őket a családokig, a házakig, megdöbbennek. "


Teljes cikk:

[link]

2017. nov. 12. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek a belinkelt cikkel. Gondolj bele, hogy kilós használtruha boltokban szinte ingyen lehet venni ruhákat, és azok többsége a mai divatnak megfelelő. A szegény emberek is a fogyasztói társadalomban élnek, nem egy külön, elzárt kasztban. Mért baj az, ha nekik is van ízlésük, igényeik, és döntenek, hogy mit vesznek és mit nem.


Szerintem válogasd át még egyszer, és amit te hajlandó lennél felvenni, azt próbáld meg adományban odaadni, de ami nagyon ódivatú és ciki már, azt add le egy ruhakonténerbe vagy hasonló helyre.

2017. nov. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na igen, értem én, a cikket is.. de az a helyzet hogy "amit én is szívesen felvennék" határ az nálam (úgy tűnik) nagyon máshol van ,mint akkor ezek szerint a realitás. Én pl simán hordok meleg és kényelmes ruhákat akkor is,ha azok nem trendiek, csak egyszerűen praktikusak. pl:sima egyszerű pólók, pufi kabát, egyszerű nacik, meleg pulcsik.. (Nálam még a szín sem számít, a kertben pl senki nem nézi miben kapálok)


SŐT hogy tovább menjek: ebben a ruha csomagban rengeteg az 50 évvel ezelőtti szabású ruha, ami most újra méreg drága divat! (pl: magasított derekú hosszú nadrágok, magasított derekú szoknyák,crop pulcsik, crop felsők, a mom jeans ról már nem is beszélve, ami most hú de menő..)


Ha csak a "mom jeans" ra rákeresel megérted mi a problémám. Honnan tudjam én, hogy éppen most mi az, ami nem ciki? Mi az ami valakinek kell, mert lát benne fantáziát, és mi az ami nem?


Koszos, szakadt, foltos dolgokat nyilván nem viszek, ez tényleg alap ...

2017. nov. 12. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:

A szegények között kevés az, aki a retro divat híve. Ők általában (persze, nem kizárólag) szellemileg sem állnak túl magas szinten, és a napi közhelyes divatot követik (szeretnék követni).

Persze, létezik az a szegénység, ahol már nem lényeg, hogy mi van rajtuk, csak legyen. De ez azért már elég ritka.

Nyilván persze, az idősebbek nem feltétlenül akarnak divatos ruhát, nekik elég, ha nem százéves kinézetű, hanem olyan, amiket a környezetük is hord. A gyerekek azok, akiknek nagyon fontos, hogy "menő" ruháik legyenek.

Keress olyan menő pesti üzletet, ahol direkt ilyenekkel foglalkoznak, ott esetleg el tudod adni.


Egy ismerősömnek porig égett a háza, mindenük odalett.

Valami jótékonysági szervezet hozott nekik egy halom ruhát.

Mindegyik a kukában végezte, vagy jobb esetben felmosórongyként.

2017. nov. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.


Szerintem a pufi kabát vagy sima egyszínű póló mindig hasznos. Ha másra nem, akkor otthoni viseletre vagy pizsama helyett. Én pl. általában sima fehér pólóban alszok.

Szerintem a cikk inkább az ilyen nagyszülőktől örökölt válltöméses blúzra, műszálas kockás mellényre meg ilyesmikre gondol. Egyébként a szegények között is vannak idősebbek, ők nyilván szívesebben felveszik az egyszerűbb darabokat, a fiatalok meg tudnak válogatni más adományból.

2017. nov. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkinek, nagyon hasznos volt!


Még egyszer átválogattam a ruhákat és a családsegítőbe tényleg csak azokat fogjuk elvinni, amiket akár fiatalok is hordhatnak, meg ami nagyon alap darab.

A többit elvittük a ruhagyűjtő konténerhez.


Azt csak remélni tudom, hogy ma már tényleg egyáltalán nincs olyan rászoruló (legyen akár idős akár fiatal) akinek nincs meleg ruhája, vagy úgy általában tiszta ruhája.


És azt is nagyon remélem, hogy a gyűjtő konténerből amin nem tudnak nagy pénzt szakítani a begyűjtő cégek, az nem egy szeméttelepen landol majd...

2017. nov. 14. 20:23
 10/11 A kérdező kommentje:

A sztori utóélete: felhívtam a családsegítőt, ahol egy borzasztóan lekezelő hölgy kategorikusan kijelentette, hogy valóban csak teljesen újszerű, fiataloknak való (divatos) ruhákat várnak, mert idősebbeknek valóból sok van nekik és nem viszik el a rászorulók sem mert "el vannak látva vele megfelelően". Miután elvittük a ruhákat hozzájuk,kifelé menet láttuk meg hogy a kukáik mellett az esőben óriási halomban áll a ruha. Nem mertem odamenni megnézni milyen állapotúak voltak, csak remélni tudom hogy használhatatlanok (ránézésre nem volt az). Mivel hozzájuk tényleg csak a fiatalos dolgokat vittük, azt is csak remélni tudom hogy a mienk nem kerül oda.


Mindent, ami "ódivatú" "időseknek való" kinézetű volt (hagyatéki ruhák, tehát semmi márka) elvittünk párommal az Auchanos ruhakonténerekhez, mert valahogy a kidobásra sehogy sem vitt a lélek... A pakolás közben jött egy szegényes kinézetű bácsika elkérte az zsákokat és a szemünk előtt beszélgetve elkezdte kiválogatni, és úgy hálálkodott minden unalmas öreges (alap)darabért mintha éppen Guccit osztanék ingyen... Dicsérgette hogy milyen szép tiszta ruhák és hogy milyen jók (90% át kivette a ruháknak) és mondta hogy nem csak magának viszi, rengeteg szegényt ismer akiknek ez nagyon jól jön..


Mindkettő azonos városban történt.

2017. nov. 29. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!