Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy adományozzak? Egy helyre...

Hogy adományozzak? Egy helyre többet, vagy több helyre kevesebbet?

Figyelt kérdés
2016. okt. 9. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Keress olyan rászoruló családot, akin segíthetsz. Iskolákban, plébániákon kaphatsz címeket, vagy az ismerősök is tudnak ilyeneket. Az adománygyüjtő szervezetek legalább a felét elteszik a befolyt pénznek.
2016. okt. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A Tegyünk a leukémiás gyermekekért alapítvány és Unicef ilyen?

Csak mert nekik hónapban utalok pénzt, ők is elrakják zsebre?

Mekkora patkányság ez, ha igaz !!

2016. okt. 9. 19:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, Te mindig mindent első szóra elhiszel?


nem ismerem a lehetőségeidet és hogy milyen összeget adományoznál, de ha nekem lehetőségem lenne rá, én keresnék egy kis vidéki falut, lemennék és oda vinnék ruhát, cipőt, játékot, tartós élelmiszert, gyümölcsöt - ahol igazán szükség van rá...

2016. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az éves beszámolójuk sokat elárul... Inkább közvetlenül adományozz!
2016. okt. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

A segítő szervezeteknek is van költsége. Nem dijmentes önkéntesek dolgoznak az ilyen szervezeteknél. Az alkalmazottakat fizetni kell. Az alkalmazottak fizetése is az adományokból megy.

Mondjuk ha évi 10 millió Ft adomány érkezik, és az alkalmazottak bére évi 5 millió Ft, akkor csak 5 millió Ft az az összeg, amit a rászorulók megsegítésére fordítanak.


Én úgy szoktam segíteni, hogy a gyerek óvodájában és iskolájában jeleztem az óvónőknek illetve az osztályfőnöknek, hogy ha van olyan gyerek, akinek a szülei valamilyen óvodai vagy iskolai kötelezettséget (étkezési díj, osztálypénz, kiránduláspénz, stb.) nem tudnak befizetni, mert szerény pénzügyi lehetőségük nem engedi, akkor értesítsenek, és én szeretném anonym módon befizetni helyettük.

Nem rendszeresen, de már több alkalommal is volt jelzés, és fizettem gyerekek étkezési díját néhány hónapban, osztálypénzt, stb.

Legutóbb éppen a múlt héten az iskolából mentek bábszínházba, és két gyereknek nem tudták befizetni a belépőjegy árát. Az osztályfőnök jelzett nekem, én pedig befizettem az összeget, hogy ezek a gyerekek is mehessenek az osztállyal, és csak azért mert szegények a szüleik, ne kelljen lemaradniuk egy ilyen eseményről.

2016. okt. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5-ös, ez szuper!! Ment a zöld kéz. Bárcsak sok ilyen ember lenne, mint Te meg a kérdező :-) Bár én is szoktam segíteni (adományboltba viszek dolgokat, a múltkor meg egy gyerek műtétjére adakoztam), de ennyire még nem tudok :-( De majd eljön az az idő is!! :-) (3-as vagyok)
2016. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szívesen adakoznék (bár nincs sok pénzem), viszont attól tartok, illetve van bennem egy olyan dilemma, hogy az adakozás ténye pont azt a hozzáállást alakíthatja ki azokban, akiken segítünk, hogy nem kell felelősséget vállalniuk a saját életükért, mert valaki majd úgyis megoldja helyettük a problémáikat. Lehet, hogy én látom rosszul a dolgot.
2016. okt. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

7-esnek, 6-os vagyok:


Nekem nagyon sokat segítettek ismerősök, amikor megszületett a gyerekem és 2 hónapos korában lelépett az apa. Ott maradtam egy kicsivel és 18 ezer ft gyessel... Megvettem mindent a gyereknek (pelenka, tápszer) és maradt egész hónapra 1.000 ft-om!!! Nem 50 évvel ezelőtt, hanem tizenéve... Depressziós lettem, elkezdtem inni, játékgépezni, adósságokat csináltam .

Mégis, mivel ismertek, és tudták, hogy alapban nem ilyen vagyok, hol pelenka lógott a kilincsen, hol gyümölcs, hol ruhát kaptunk, karácsonykor szaloncukrot :-) de volt, hogy nem volt húsvéti ajándék és egyszer csak megszólalt a telefon és egy kedves ismerős közölte, hogy a férje egy félig rossz kicsi gyerekbiciklit megjavított és elfogadjuk-e? Jajjj, annak is nagyon örültem és azóta is emlegetjük, mert nem tudtam "feltűnés nélkül" hazahozni és az ajtó előtt hagytam - a gyereknek meg "beadtam", hogy a nyuszi hozta :-)

Nagyon-nagyon sokat segített a lábra állásban az a dolog, hogy nem maradtam mégsem magamra... :-)

2016. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, hasonló embereknek szívesen segítenék, akik tényleg megérdemlik, csak nem tudom, hol találhatom meg őket. :)
2016. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem érdemeltem meg... csak jött az égből :-)


Hol találhatsz ilyent? Hát, csak azt tudom tanácsolni: járj nyitott szemmel, hátha van a környezetedben egy idős néni, aki nem tud fűteni, vagy kisgyerekes család, akinek jól jönne egy kis gyümölcs, ruha, cipő, nemsokára közeledik a Karácsony és a cipősdoboz akció - az is nagy segítség volt nekünk :-)

2016. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!