Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Uránia mozi miről kapta a...

Az Uránia mozi miről kapta a nevét?

Figyelt kérdés

2017. nov. 13. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg Urániáról, a csillagászat (asztronómia) múzsájáról.
2017. nov. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Vagy akár az uránról, a kémiai elemről. A lényeg, hogy sugároznak itt is, ott is, csak icipicikét másképp.
2017. nov. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az Uránuszhoz akkor nincs köze? De örülnék, ha valaki olyan szólna hozzá, aki tudja, és nem találgat, mert találgatni én is tudok
2017. nov. 14. 11:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Uránia (jelentése: mennyei) a görög mitológia kilenc múzsájának egyike. A csillagokba írt tudományok – az asztronómia és az asztrológia patrónusa. Amikor William Herschel 1781-ban felfedezte az Uránusz bolygót, III. György király tiszteletére Georgium Sidus (György csillaga) névre keresztelte, de ez ellen a francia csillagászok hevesen tiltakoztak. Végül a német Johann Elert Bode csillagász javaslatára a bolygó neve az asztronómia és asztrológia görög patrónusa, Uránia múzsa után Uránusz lett.

8 évvel később, 1789-ben Martin Heinrich Klaproth német kémikus felfedezett egy új elemet, melyet az Uránusz bolygóról uránnak nevezett. Azt, hogy az urán rádióaktív, csak 117 évvel később, 1906-ban jöttek rá.

2017. nov. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van köze az Uránuszhoz, mivel a bolygót éppen Urániáról, a csillagászat múzsájáról nevezték el.

Erről beszéltem első válaszomban is, csak nem akartam rézletezni.

2017. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Van egy görög isten, Uranosz, az ég ura, Kronosz apja.Az Uránusz bolygót róla nevezték el, latinosított formában.

A múzsához - és így a mozihoz - nincs köze.

2017. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a bolygó jut róla eszembe, hogy olyan nagy, hogy sok minden belefér, hogy 'ott aztán minden van', szerintem arra utalhat, hogy "itt mindenki megtalálhatja a kedvére való filmet, mert akkora itt a felhozatal. Van horror, romantikus, akció, stb." Én ilyenekre gondolnék ezt a nevet látva, hallva, de én nem néztem utána, hogy pontosan miről kapta a nevét, de nekem a bolygó jut az eszembe, hogy olyan grandiózus, mert nagy, széles a választék. Amúgy nem jártam még ott.
2017. nov. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne rossz a logikád, ha az Urániát nem 1889.-ben nevezték volna el így, először Uránia Tudományos Színháznak, majd 1897.-ben, a tudományos filmvetítések kezdetekor Uránia Filmszínháznak.

Akkoriban még szó sem volt azokról, amiket Te felsorolsz.

2017. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!