Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az Uránia Filmszínházban,...

Az Uránia Filmszínházban, milyen ruhában érdemes megjelenni?

Figyelt kérdés
Holnap mennék a Mephisto-t megnézni, csak nem tudom, hogyan illik ott megjelenni. Jómagam egy laza, fiatal, tórnacipős, inges, farmeros egyetemista srác vagyok, és nem tudom, hogy mehetek-e a hétköznapi szerelésemben, vagy vegyem-e inkább fel az öltönyömet. A baj az, hogy csak ez a két "szélsőség" van a szekrényeben, a kettő közti "átmeneti" viselet, ami nem túl elegáns, de nem is "trehány" nincs.

2013. ápr. 21. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
moziba nem kell öltöny
2013. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"moziba nem kell öltöny"... Voltál már az Urániában? Mert az nem egy egyszerü, popcorn-os, amcsi divatfilmes mozi, elég ha csak a belső terét megnézed; pontosan olyan, mint egy színházé vagy operaházé. Azért kérdeztem pont, mert egy nívosabb hely, ahol azért meggondolja az ember, hogy mit vegyen fel.
2013. ápr. 23. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:

voltam

nem kell öltöny

de azt csinálsz amit akarsz

tőlem reggelizhetsz szmokingban is :)

2013. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első valóban hülyeséget ír. Jogos a kérdésed, én a helyedben inkább az öltöny mellett döntenék, abszolút nem lógnál ki a sorból, ellenben, ha a laza, tornacipős cuccban jelennél meg, elég komolyan megnéznének, hogy "mi szél fújt és ide". Ahogy leírtad, az Uránia nem Divatmozi. Az ország legszínvonalasabb filmszínháza, értékes, örök alkotásokkal, kultúrált nézőközönséggel és sokszor maguk az alkotók és megjelennek a vetítéseken, akikkel a film után beszélgetés is szokott lenni. Szóval egy ilyen helynek meg kell adni, kűlcsínben is a tiszteletet, és látni fogod, hogy valóban, szinte mindenki öltönyben van.
2013. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kell minősíteni a véleményem azért mert nem értesz vele egyet. senki nem mondta, hogy divatmozi. tőlem moziba is rázhatod a rongyot, szived joga, föltettek egy kérdést, én válaszoltam, de ettől még hülye nem vagyok, kikérem magamnak

én egyetlen art moziba nem fogok ezután sem öltönybe menni, ahogy eddig sem. és még paraszt se vagyok ettől, mielőtt rátérnél arra mekkora bunkó is vagyok

2013. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bau1981 válasza:
Mehetsz öltönyben, de mehetsz sima utcai ruhában, én nem szoktam kiöltözni, kivéve, ha díszelőadásra megyek.
2015. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fontos is, hogy kiöltözve menjél moziba, mert ha farmerben és atlétában nézed a filmet, még véletlenül a vásznon lévő színészeket megsérted.
2017. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!