Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meg szeretném változtatni a...

Meg szeretném változtatni a vezetéknevem. Ezekre a családnevekre gondoltam. Szerintetek melyik a "legjobb"?

Figyelt kérdés

Tehát nem vagyok benne biztos, hogy ezek közül mindegyiket fel lehetséges venni, mert csak magyar/magyaros hangzásút szabad.

De azért itt van az a pár vezetéknév:

Jávor, Budai, Beregi



2017. nov. 18. 13:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

És tényleg egy író.

Soha nem hallottam róla, köszi a felvilágosítást.

Egy következő kérdésem lenne:

Az Ungár, Ungvár és Ungvári magyar családnevek így ezek is felvehetőek?

Pl az Ungár elég németes hangzású.

2017. nov. 18. 20:32
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne így válassz vezetéknevet, ami most csak úgy véletlenül eszedbe jut. Nem lesz elég nagy kötődésed hozzá. Gondold el, egész életeden keresztül majd így fognak hívni (ok, többször is lehetséges a névváltoztatás, de x éven belül nagyon sokba is kerül, másrészt meg jobb lenne véglegest választni már eleve).

Persze előfordulhat, hogy olyan névbe ütközöl vagy jut eszedbe, ami annyira megtetszik, hogy valóban elégedett leszel vele.


De én inkább azt ajánlom, hogy nézz körül az őseid között, akár sok-sok generációra visszamenőleg, hátha megtetszik valamelyiknek a neve. Még külföldi hangzású nevet is felvehetsz szabályosan, ha az egyenes ági felmenőd neve.

Én így tettem, üknagymamám német volt, az ő lánykori nevét vettem fel és nem volt semmi gond. Igaz, róla sok történet keringett a családban és már gyerekkorom óta tetszett a neve, szóval nekem nem volt nehéz dolgom és a nevet is egész gyorsan megszoktam.

Hidd el, nagy váltás (Nagy-váltás, ha ha ha :D ), fontold meg. :)

2018. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm.

Első dolgom a családfa kutatása volt de sajnos a mi családunkban csak magyar és örmény ágak vannak.

Sőt, az örmény ág is teljesen magyarosodott.

Így csak magyar családneveink vannak, mint például a Nagy, Koncz, Becze, Albert, Szőts, Búzás.

Nálunk nem volt annyira szokványos a németek jelenléte, ahol a családom élt nem tudok erről.

Apám apja a ködös, akit apám sem ismer. Csak az ő édesanyja, nagymamám ismerte. Innen a Nagy név, amihez így nem tudok kötődni. Az ő családfájában lehet sok német név mivel nagyvárosi volt. (Kolozsvár)

2018. jan. 2. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!