Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok fehér emberek?

A magyarok fehér emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én mindigis kényelmetlenül éreztem azt, hogy engem "fehér ember"-nek azonosítsanak.


Barna bőröm, fekete szemem és sötétbarna hajam van, az őseim valószínűleg méginkább így néztek ki, mert több időt töltöttek a napon a mezőkön dolgozva.


Valószínűleg vannak dél-európai, közel-keleti, és cigány őseim, én inkább kreolnak azonosítom magam, nem sok hasonlóságot érzek a német meg skandináv "árjákkal", se kinézetre, se kultúrában, viszont itt Magyarországon általában mindenkivel jól kijövök, cigányokkal, románokkal, szerbekkel is.



2017. nov. 30. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Hogy azonosítanak téged fehérnek, ha barna a bőröd mivan???
2017. nov. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
80%

Igen, fehér emberek.


Egyébként az,hogy "fehér ember", nem csak a skandináv típusú európaiakat jelenti, hanem az olaszokat, portugálokat,spanyolokat is, akik közül elég sok a barnább színű, sötét hajú, barna szemű emberek.


A fehér ember kifejezés nem csak bőrszínt jelöl,hanem antropológiát is.



A cigányok meg az arabok egyáltalán nem fehérek.

2017. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
11%
A bőröm valahol pl: rózsaszínű. De fehér sehol nem vagyok, max csak ha leesik a vérnyomásom. Én nem vagyok fehér!
2017. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
magyar az, aki magyarnak vallja magát, hisz a nemzeti összetartozásban, az egy nemzethez tartozók egymás közötti érdek-képviseletében
2017. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Most még igen bár ki tudja mik leszünk a jövőben mert sárga mandulaszemű mongolként indultunk most hófehérek vagyunk. Lehet bantunégerek leszünk egy pár száz év múlva.
2017. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
23%

általában háromfajta ember rassz különböztetnek meg


fehérek

ebben benne van az argentítól kezdve az arabon át mindenki


feketék


és ázsiaiak


ezen kívül még az eszkimókat veszik külön és részben az indiaiakat


de az emberek 90%a ebbe a háromba fehér-fekete-ázsiai rassz tartozik.

a magyarok meg ebből a fehérbe

2017. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!