Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz japánokkal...

Miért ilyen nehéz japánokkal beszélgetni online?

Figyelt kérdés

Jó pár japánnal csevegtem interneten, eddig csak írásban. Mindegyik nagyon kedves, szelíd, udvarias. Jól érzem magam velük. Ezt a kedvességet viszonzom, de mindig nekem kell témákat felhoznom, hogy egy tartalmasat beszélgessek velük. Nem mernek kérdezgetni engem. Csak válaszolnak a kérdésemre. Kb. ennyi az egész.

Az egyik azt írta, hogy egyáltalán nem fejezik ki az érzelmeiket szavakban. Azóta nem írt.



2017. dec. 5. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Más kultura, ennyi.
2017. dec. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
79%
Nekem azért nehéz, mert nem tudok a nyelvükön
2017. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A japánok eléggé zárkózottak a külföldiekkel szemben. De nem azért, mert lenéznek, vagy ilyesmi, csak egyszerűen ilyenek.
2017. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekled őket. A legtöbb japánnak online felületen csak egy célja van, gyakorolni az angolját. Ehhez anyanyelvű angolost keresnek, és köszönhetően az anime őrületnek, találnak is bőven. Nincsenek rászorulva, hogy eldugott kis országok embereivel beszélgessenek. Udvariasságból válaszolgatnak neked. Amúgy a kegtöbb japánt külföldi országok közül csak az Egyesült Államok érdekli, esetleg Franciaország, Olaszország és egyéb ilyen turistacélpontok.


Ráadásul az angoltudásuk nem elég jó, hogy bármilyen témába belemélyedjenek, ezért csak felszínes beszélgetést folytatnak. Sokkal érdeklődőbbek lesznek, ha japánul beszélsz velük, ehhez viszont legalább egy erős középfokú japántudás kell. Kezdő japánossal nyögvenyelős beszélgetést folytatni nekik szintén nem túl szórakoztató, és köszönhetően az anime őrületnek, ilyen jelentkezőkkel is bőven el vannak látva.

2017. dec. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hm.. pedig vannak kivételek. Eddig kettő japánt írt rám, mert szeretnének megismerni. De általánosságban igazad van. :)
2017. dec. 6. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!