Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy is van ez a "még mindig...

Hogy is van ez a "még mindig jobban élünk mint a világ x%-a"?

Figyelt kérdés
Szóval van ez a mondás hogy ne panaszkodjunk, mert még mindig jobban élünk mint a világ nem tudom hány %-ánál. De most ha nem nézzük a fűszoknyás busmanokat, meg a dél-amerikai favellák lakóit, hanem úgy a kaukázusi fehér embereknél maradunk, akkor mi magyarok eléggé a lista alján vagyunk nem?
2017. dec. 7. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobban élünk, mint a világ elég nagy százaléka, csak az a gond, hogy a saját, személyes problémáinkat ez nem oldja meg. Nekem nem lesz attól jobb, hogy másnak még rosszabb. Ennyi.
2017. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, tényleg a világ felső harmadába tartozunk. Nyugat-Európához képest nyilván nem, de egy-két kivétellel előrébb vagyunk sokkal Afrikánál, Ázsiánál, Latin-Amerikánál.


Természetesen vannak, akik itthon is rosszabbul élnek, mint egy szegényebb ország átlagpolgárjai.


A ne panaszodjunk arra vonatkozik (normálisan használva), hogy ne sírjon a szánk indokolatlanul, viszont ha a lehetőségeinkhez képest elmaradottak vagyunk, azért igenis panaszkodni kell.


Egy grafikon, hogy érzékeltessem, mennyivel jobban élünk átlagban a világátlagnál:


[link]

2017. dec. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Szóval van ez a mondás hogy ne panaszkodjunk, mert még mindig jobban élünk mint a világ nem tudom hány %-ánál. De most ha nem nézzük a fűszoknyás busmanokat, meg a dél-amerikai favellák lakóit, hanem úgy a kaukázusi fehér embereknél maradunk, akkor mi magyarok eléggé a lista alján vagyunk nem?"


Hát igen. Fűszoknyás busmanból van egymilliárd, dél-amerikaiból meg félmilliárd. Ha nem tekintjük még a kínaiakat, indiaiakat, észak-koreaiakat, vietnámiakat, malájokat sem, akkor megint megszabadultunk hárommilliárdtól, meg ha még az arabokat is leszámítjuk, akkor még egymilliárdtól. Így akkor marad kábé az EU, USA, Kanada, Ausztrália, így igen, tényleg a lista végén kullogunk.



De ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy "De most ha nem nézzük a ledet, kompakt fénycsövet, neoncsövet, izzószálat, akkor a petrolámpa végeredményben egy nagyon jól használható és energiatakarékos világítási eszköz, nem?" Nyilván, ha a nálunk szarabbul élőket nem számítjuk, akkor persze hogy az jön ki, hogy szarul élünk.


Ez az örökzöld jut eszembe a kérdésedről:

https://www.youtube.com/watch?v=l0LVO44vUu4


Mellesleg sosem értettem ezt a mondást. Most akkor nekem azért kéne úgy éreznem, hogy jól élek, mert tudom, hogy másnak még nálam is szarabbul megy?

2017. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!