Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen jogokért küzd a mai...

Titkoskert kérdése:

Milyen jogokért küzd a mai leszbikus közösség?

Figyelt kérdés

Mit szeretnénk elérni az életben, a jövőben, leszbikusként? Egyénileg, és közösségileg!

Erre lennék kíváncsi.

(Vajon a törekvéseinkre milyen fórumok léteznek?)



2017. dec. 9. 00:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%

én voltam a négyes...


Nem bántani akarlak, de... Siránkoznak itt sokan, hogy anya/apa nélkül vagy sz... családi környezetben. nézzük már meg a másik oldalt is légyszi! Fullmillás csemeték nem érzik jól magukat, akkor mi ez most? Aki életre való, az arra, aki nem, az pusztuljon, ez van!!!!


Engem nem tiltottak semmitől, láttam, ahogy apám anyámat úgy pofán veri, hogy eszméletlen lett tőle, folyamatosan mentem neki, nem utáltam, mert bizonyos szinten jót akart ő is, de amikor lett annyi testi erőm pofánvertem. Kérdeztem mit akar, húzzak innen, vagy befogja a pofáját?

Magamtól leléptem...

2017. dec. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

4#. Mmmm. Erre mit mondjak?

Egy vitához legalább két ember kell. Nyilván Te gyerekként nem tudtad, és nem is volt "tiszted" senki mellé állni. Te ugyanúgy tekintettél Anyukádra, mint Apukàdra! És nem tudtál, nem is kellett választanod kettejük közül.

Ők a szüleid!

Azt szokták mondani:az ember megvalogathatja a barátait, de a család tagjait nem!


De azért azt szögezzük le, hogy:

- ez nem a Te vitad volt.

- egy vitába nem kell beleallni rögtön agresszív modon, se nem kell meghunyaszkodni.

- amit a polgár nem tud elintezni, arra ott a szerv.


Es a természetes szelekció már több évszázada nem működik, utoljára mesterséges módon a Taigetosz szigetén avatkoztak bele a természet rendjébe.

Nem oldotta meg az emberiség oly problémáját, hogy sok a h"lye.

Legalábbis nem hosszú távon.


Ad 2#: Ez nem tartozik a kérdéshez.

2017. dec. 9. 02:11
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem csak jogok, de egy csomó olyan ügy is van, ami nélkül nagyon sokak halnak meg, és fontosak a közösség számára


-Meleg szórakozó és kulturális helyek megteremtése. Különösen nem az alkohol köré csoportosuló meleg helyeké (pl. kávézó, vagy könyvtár. Sajnos iszonyatos problémákat okoz hogy csak és kizárólag egy nagy adag pia mellett lehet ismerkedni)


-A munkahelyi diszkrimináció legyen rendesen büntetve. Nem csak a kirúgások, de a zaklatási ügyek, idióta szexista dresszkódok, érzelmi terror, verbális abúzus büntetése.


-Az otthonról kirúgott, hajléktalan lmbt+ fiatalok iskoláztatása, szállásolása, érzelmi rehabilitációja, az életben való elindulásának segítése, biztos háttér megteremtése. Hajléktalanszállók promótálása meleg rendezvényeken.


-A transznemű nőkkel szembeni erőszak visszaszorítása, az egészségügyi diszkrimináció és gatekeeping megszüntetése. Korszerű és hatékony egészségügyi ellátás, segítő-terápiás klubbok létrehozása, ismeretterjesztés.


-Esküvő és házasság, örökbefogadás és közös gyerekvállalás. És az ezekkel jövő társadalmi előszök megadása. Öröklődés, krízis helyzetekben a döntéshozatal joga, gyerekek örökbefogadása.

A feleség halála esetén a másik nő örökölhesse a házukat, ha pl. valakivel történik valami akkor ne a pl. homofób családé legyen az utolsó szó a műtőben, a közösen nevelt gyereket ne vegyék el a másik fétől ha a szülőanya elhugyt, stb.


-Filmek, könyvek, kultúra terjesztése. Feliratok, fordítások elkészítése. Regények kiadása, esetleg filmforgatás. Gondolok itt nők által írt tartalomra.


-Szexuális felvilágosítás és a biztonságos szex eljuttatása a köztudatba. A latex lapok elterjesztése a patikákban, illetve ingyenesen is, valamint a kesztyűk használatának szükségessége. Nemi betegségek szűrése, kezelése. Különösen HIV, de az összes többi is.


-Pozitív leszbikus mintaképek behozása a köztudatba, különösen valós személyek.

2017. dec. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Kimaradt:


-Az ilyen átnevelős, vallásos-fanatikus kuruzslók meg kenőasszonyok betiltása és lecsukatása. Ne lehessen legálisan érzelmi terrorral és egyéb fenyítési módszerekkel megpróbálni kikúrálni a homoszexualitást.


-Biztonságos munkahelyek és lakhatás létrehozása transznemű nők részére.


-A személyi számban és az útlevélben a nemet jelölő rész eltörlése, vagy pedig egy semleges opció bevezetése.


-Melegbarát/leszbikusoknak szervezett vallási szerveződések, táncklubbok, könyvklubbok, focicsapatok támogatása, létrehozása

2017. dec. 9. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%

'-A személyi számban és az útlevélben a nemet jelölő rész eltörlése, vagy pedig egy semleges opció bevezetése."

Vagy nő vagy, vagy férfi. Nincs ebben semmi nehéz. Ha valamiért te nemet akarsz változtatni, akkor onnantól az újat jelölöd be.


Miért kéne nekik külön klunok meg hasonlók? Miért is nem tudnak elmenni egy teljesen átlagosba? Ha nem nyomod senki arcába a szexualitásod a kutyát nem érdekli.

2017. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%

Remélem semmilyenért, mert többek között engem is zsigerből irritálnak.

Mint ahogy bármilyen baromira elfogadó, turbóliberál nyomorékokat kinevelő intézmény.

És akkor elkezdenek tüntikézni, ők milyen baromi egyenlőek.

Apátok fszával, kb avval vagytok egyenlőek.

2017. dec. 10. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Milyen jogokat hiányolsz? ha jogos, azokért kell küzdeni.
2018. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
melyik lezbinek van a legtobb joga? A ferfiasnak?
2018. jún. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
szerintem, annyira ráálltak a jogok kiharcolására, hogy csak amiatt lesznek már vegánok, hogy azt a feszültséget amit ez a folyamatos harckészültség okoz bennük, még jobban ki tudják élni és közben nem is az állatok védelme a fő szempont nekik, hanem az emberekkel való kötözködés, legalábbis én ezt tapasztalom
2018. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!