Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az István névről?

Mit gondoltok az István névről?

Figyelt kérdés
Hogy szeretitek őket becézni? (Szerintem a legjobb az Isti! Olyan jól hangzik.)

2017. dec. 9. 05:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Pityu, Steve, Istók
2017. dec. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
70%

Számomra az egyik legszebb férfinév, csak a becézését érzem bajosnak. Az a gond, ha kiskorában Pisti, Pityu a gyerek, később már nem lesz belőle István.

Csak akkor adnám, ha képes lennék következetesen ragaszkodni az István megszólítàshoz.

Az Isti határeset, vegyesen használva a becézetlen névvel jó lehet, később ki tud kopni a hasznàlatból.

2017. dec. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Olyan van mint a mostani nevek.
2017. dec. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Én nagyon utálom, az én fülemnek csúnya, és a becenevei is mind rémesek...
2017. dec. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
49%

Nekem sem tetszik egyáltalán, sem a becézések, sem az eredeti név. Emberekkel foglalkozom, ezáltal sűrűen le kell írnom, de még leírni sem lehet szépen ezt a nevet. Az idősebb korosztálynak nyilván még természetes, de nekem már nagyon idegen. Talán még az Isti megszólítás elfogadható, viszont azt felnőtteknél nem igazán használják.

Nagyon örülök nem nem egy "István" lett a párom, mert nem szívesen nevezném a nevén. :D

2017. dec. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Az élettársamat is Istvánnak hívják, én se szeretem a nevét, ő sem szereti a nevét. De ez van - egy idő után meg lehet szokni. Nekem már fel sem tűnik.

Pistinek hívom, és ugyanolyan, mintha bármi más lenne a neve. Szóval egy idő után az ember már nem arra gondol, hogy jajj, milyen szörnyen hangzik a név.

AMúgy néha Pistvánnak, vagy Isti-pistinek becézem - viccből.

2017. dec. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nagyon szép név, de a becenevei közül egyedül az Istit szeretem, A Pistit, Pistát, Pityut nem.
2017. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%
Pedig a Pista a legszebb nőinév, persze csak a Béla után.
2017. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem tetszik. Kicsit elkopott, szerintem ez az oka annak, hogy sok embernek nem tetszik. Mint pl. nőknél az Ilona név. Ez is szép, de régen akárcsak az István, ez is tömegnév volt. Sokan ilyen öreges névnek tartják. Legalábbis én igy látom.

Amúgy szerintem az István név nagyon szép. Olyan tekintélyes névnek találom, mely erőt sugároz :)

2017. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Nem tetszik, csunya, erös, a becézései pedig borzasztóak (mondom ezt ugy, h a kedvesem második neve István, de a világbol ki lehetne kergetni vele).
2017. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!