Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért utálja...

Magyarországon miért utálja az átlagember a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2017. dec. 10. 02:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Kommunizmus és szocializmus hagyatéka
2017. dec. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Mert egyszerűbb utálkozni, mint tenni valamit azért, hogy gazdagok legyenek ők is.
2017. dec. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Egyrészt kommunizmus és szocializmus hagyatéka, másrészt irigység, harmadrészt mert olyan adóterhek vannak, hogy becsületesen nagyon nehéz jól működő vállalkozást csinálni, így elterjedt, hogy aki gazdag, az biztos csal.
2017. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Talán, mert a többség nem tisztességesen gazdagodott meg, és kihasználja az alkalmazottjait.
2017. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

Széles, Mészáros, Vajna, Garancsi,...


Na miért?

2017. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk attól is függ, mi számít gazdagnak. Én pl nem vagyok egy csóringer, de azért korlátlanul sem költekezhetek havonta. Nem utálok senkit aki gazdag, azokat nem csípem akik direkt kérkednek vele. De ha olyan az ember, hogy láthatóan tanult és tett érte, hogy tehetős legyen, akkor őt követendő példának tartom. Aki csak úgy bemegy a tv-be vonaglani valami valóságszrba és aztán éveken át őt kell hallgatni mennyi mindene van, holott a 8 általánosa sincs meg, azokat utálom.

Alapvetően mindenki a saját sorsának kovácsa. Tanulni kell, hogy aztán jó munkahelye legyen az embernek. Akik sajnáltatják magukat, hogy nekik segély kéne mert keveset keresnek, azokat egy percig nem sajnálom.

2017. dec. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Tanulni kell, hogy aztán jó munkahelye legyen az embernek.


Ezt cáfolom. Két diplomám van, jelentkezem is állásokra, be is hívnak, csak nem vesznek fel sehová.


Kérdező, szimpla irigység az ok.

2017. dec. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

7es vagyok.

A szakmámban én sem tudtam elhelyezkedni huszonévesen, a mai napig nem abban dolgozom. Nincs diplomám. Viszont találtam egy normális munkahelyet ahol jól keresek (nem egy "gyári melós" munkahely kategória). A diploma önmagában nem minden, ahogy ezt tapasztalod is, és nem diplomára gondolok amikor azt mondom, hogy tanulni kell.

Az állásinterjúkon nekem inkább az jött le, hogy jó..jó..hogy van ilyen meg olyan papír, de most egy kicsit let's talk in english... és ott sok minden eldől. Ezért addig nem is megyek több interjúra, amíg nincs meg a felsőfokom és egy penge folyékony angoltudásom.

2017. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Én nem utálom a gazdagokat. Azokat nem szeretem akik szobrok, nagyképűek stb.
2017. dec. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A magyar ember mindenkit utál.
2017. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!