Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora lehet Magyarországon...

Mekkora lehet Magyarországon az átlagember matematikai készsége?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megállítanánk valakit az utcán, aki nem mérnök, TTK-s vagy ilyesmi és megkérnénk rá, hogy oldjon meg egyre bonyolultabb matekpéldákat, szerintetek milyen szintig tudná?

2016. jún. 8. 15:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A többségük nyilván alapszintig. Értem ezalatt a négy alapművelet elvégzését, és esetleg ki tudná számolni, hogy ha 10 évre évi 2%-os kamatra betesz a bankba 100 ezer forintot, akkor a végén mennyi pénze lesz.


De ugyanez igaz irodalomra és történelemre is. Csak kevés ember fog neked tudni fejből idézni legalább három különböző versrészletet, vagy megmondani, hogy kb. mikor élt és ki volt Savoyai Jenő vagy mi volt az a hellenizáció.

2016. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg tényezőtől függ. Kor, mennyire volt jó matekból gimiben, foglalkozás stb. és ha kizárod a matekos foglalkozású embereket, akkor már nem átlagról beszélünk. De ha pl.: veszünk egy 50 éves jogászt, akkor ő valószínűleg az alsós matek szintjén van.
2016. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Úgy gondolom a népesség 90%-a egy alsó osztályos szintjén van. Tehát a műveleti sorrendnél megakadnak. Pl.: 5*4+2/2 esélytelen, hogy kiszámolják. Kíváncsi lennék ha valaki csinálna egy 10.000 fős kísérletet, hogy mit adna. Lehet, hogy túlságosan alábecsülöm az embereket :)
2016. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a szórás a területet tekintve, nem mind1, hogy Salgótarján állítasz meg valakit, vagy valamelyik Egyetemi városban egy-egy híresebb egyetem előtt.


A matek készség sem egyértelmű. Biztos vagyok benne, hogy nem mindenki emlékszik már 20 évvel egy gimnázium után egy másodfokú megoldóképletre, vagy húrnégyszögek tulajdonságaira, ami a probléma megoldásának kulcsa lenne.


De valószínűleg egy olyan haranggörbéhez hasonló eloszlást kapnánk, mint amilyennel az IQ szórást jellemzik.

2016. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha készségére vagy kiváncsi, vedd figyelembe, hogy az nem jelent mást, minthogy meg tudja tanulni a használatát.
2016. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Csak ez egy egyre szűkebb harang lenne. Ráadásul ha mondjuk 5 évenként újra elvégeznénk, akkor az utóbbi 25 év szintén egyre szűkebb lenne.
2016. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem haranggörbét kapnánk, hanem a piros görbére hasonlító eloszlást:


[link]


Ugyanis a mediánnál egyszerűen nehéz sokkal hülyébbnek lenni. Annyira kevés matematikai összefüggést ismer az emberek többsége, hogy abból szinte semmit nem lehet már elvenni, lejjebb már csak az van, hogy bamba pofával bámul és nem tud még egy rossz választ se mondani.


Felfelé viszont szépen ki lehet lógni.

2016. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

a válaszom lehet nem releváns, mert ttk-s hallgató és mérnök hallgató is vagyok egyszerre..

de ahogy én vettem észre még az alsós matek szintjét sem üti meg az átlag.

biztosan láttatok már facebookon olyan képeket,ami alá le kellett írni a művelet helyes eredményét. és alig van aki helyesen leírta..

és olyan műveletekre gondolok amit tényleg egy alsós is meg tudna oldani..a 0-val való szorzás/osztás szokott benne lenni meg a műveletek sorrendje(szorzás/osztás előrébb van mint az összeadás , kivonás).

szóval ilyen alapszintű feladatokra jönnek a hülye válaszok és ezek vannak a legjobban meggyőződve az igazukról..egy-egy félre számolt komment szokott kapni több száz lájkot. aki meg leírja a helyes megoldást,azt elküldik a fenébe,azt hiszik ő a hülye..

úgyhogy tényleg elkeserítő a helyzet. legalább az alapműveleteket illene tudni, úgy általános iskolás szinten.

ha valaki nem tud magasabb fokú egyenletet megoldani meg deriválni,integrálni az nem nagy tragédia,elég annak tudnia,aki ezzel foglalkozik vagy éppen tanítja. de azért két számot összeszorozni illene tudni egy felnőtt embernek. az ilyen aki nem tudja a műveltek sorrendjét,az pl hogy fog majd segíteni a gyerekének az alsós matek leckéjében? sehogy..mert a gyerek is okosabb nála.

2016. jún. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a szorzótáblát a legtöbben nem felejtik el felnőttkorra sem. Viszont azért ne ez legyen az intelligencia mércéje. Édesanyám jogász, és nem tud százalékot számolni. Évi 1x szüksége van rá, akkor felhív :) Ettől függetlenül nagyon felnézek rá és okos nőnek tartom.
2016. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"de ahogy én vettem észre még az alsós matek szintjét sem üti meg az átlag.

biztosan láttatok már facebookon olyan képeket,ami alá le kellett írni a művelet helyes eredményét. és alig van aki helyesen leírta.. "


Ez azért van, mert a matekórán is facebookoznak :D

2016. jún. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!