Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon egy fehér bőrű...

Tokachev kérdése:

Magyarországon egy fehér bőrű nem indid vonásokkal rendelkező egyén is számíthat romának?

Figyelt kérdés

Nem akarok egy faji jellegű vitát kezdeményezni , csak érdekesnek tartom hogy Mo-n. olyan embereket is szoktak romának nevezni akik egyaltalán nem néznek ki romának . Hogy mondják egy példát , Tanyi György számít ez egyik leghíresebb roma keresztapának , pedig ő ( legalábbis szerintem ) egyáltalán nem néz ki romának .


Szóval hogy van ez ? Mo-n. csak azok számítanak romának akik az úgynevezett roma etnikumhoz tartoznak ? Vagy van ennek a szónak egy tágabb illetve sajátos ( Magyarországi ) jelentése ?



2017. dec. 27. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A cigányok (nem mindegyik cigány roma) keveredtek hosszú vándorlásuk során, ezt hívják genetikai sodródásnak. Ezért egy részükön már nem látszik az indiai származás.
2017. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De a viselkedésükön még igen.
2017. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Természetesen az minősül cigánynak aki az etnikumba beletartozik. Viszont egy magyar vagy külföldi, viselkedésből és kinézetből azt fogja hinni a magyarról is hogy cigány.


Ha engem be kéne kategorizálni akkor latinnak is jó volnék, de idehaza szimplán cigánynak néznek.

[link]

2017. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon önbevallás alapján sorolhatnak etnikai csoportba. Ha azt modod magadról, hogy az vagy, akkor az vagy.
2017. dec. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Hát ami a mi cigányaink génállományát illeti, azok Észak-Iránnál délebbre életükben nem jártak, legfeljebb a kulturális identitásuk távolabbi. Sőt, nem egy cigányasszonynak látni az arcformáján enyhe közép-ázsiai vonásokat is, hamar megtalálnánk mindnek a hasonmását valahol Tádzsikisztán környékén. Aminek pedig semmi köze Indiához, az indiai kinézethez.


A "színre mondom meg ki a cigány" játék a sváb-tót népek között (mint ez a "magyarság" is) elműködik, a Balkánon már nem annyira. A magyarok közötti keletről érkezett (Honfoglalás előtt/alatt/után) turáni, iráni elemeket viszont könnyen cigánynak titulálják, megesik. Ha itt lenne az az egymillió zsidó, aki nincs itt, azok egy részét is cigánynak néznék. Sőt annyira buták egyesek, hogy határozottan mongoloid (pl. némelyik kun) embert is cigánynak véltek, hát nem láttak még olyat, aztán valahová el kellett helyezni...

2017. dec. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kunok mióta mongoloidok? Kunok, vagy kumánok türk eredetű nép.
2017. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A türk népekben embertanilag (antropológiailag) sok mongoloid elem van. Mutatva kőzép-ázsiai eredetüket.
2017. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De azért hívják etnikumnak és nem nációnak őket. Mert se nem igazán genetika és se nem igazán vallási, hanem kultúrális hovatartozás. Nyilván nem a kárpáti cigányok jöttek Indiából, hanem az őseik találkoztak az Indiából vonuló romokkal. Csak azok Iránon, majd Szírián és Egyiptomon(mint ahogy nyugaton is hívják őket 'e'gypsy) keresztül mentek és onnan mentek vagy a mórokkal Spanyolországon keresztül Európába, vagy később folyamatos szivárogtak a Földközi tengeren keresztül. A kárpáti cigányok pedig Irán-Törökország-Balkán útvonalon jöttek. A nevük is a Törökországi Cagan hegységből jön, amiről először a bizánciak kezték el hívni őket. Ha most ezt a hatalmas vándorlást nézzük, nyilván egyértelmű, hogy mire ideértek mekkora keveredésen mentek keresztül és később az elmúlt 900 éven keresztül mekkora keveredésük volt itt. A domináns gén sem mindig úgy működik mint a tulipánoknál. Van, hogy a sötét haj és szem ugrik át egy generációt. De ettől függetlenül inkább kultúrális identitás a cigány lét, de gyakran egy ember viselkedése miatt mondjuk pejoratív értelemben.
2017. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a sok kb 25% átlagban. Az alánok, jászok, sakák stb ugyan azon területen jöttek létre. Mindnek az iráni népek(sémik) az ősei. A goktürköknek is. Nyilván Mongólia és Kína fele való vándorlásuk folyamán keveredett beléjük és ez idő tájt kezdték el türköknek hívni magukat ebben a szövetségben. Majd az első kéktürk birodalom meg is hódította Kína nagy részét. Minden nomád népnek az iráni-sémik közt ered a gyökere. A mongolok is a türköktől vették át a kultúrájukat
2017. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Persze, az én családomban nem egy kék szemű, fehér bőrű ember van és ők is cigányok. De szerintem ez nem is baj. Én mindig azon gondolkodom, hogy vajon létezik-e olyan ember ebben az országban akinek ugyanazon nemzetiségű ősei vannak? Szerintem, bár nem vagyok kutató a témában, nincs olyan ember aki teljességgel pl. magyarnak vallhatja magát, szívesen megnéznék egy ilyen kutatást.
2018. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!