Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a fizetési meghagyásos...

Milyen a fizetési meghagyásos eljárás könyvtárban?

Figyelt kérdés
Teljesen megfeledkeztem a könyvekről... a második felszólítást küldték, de sajnos a SPAMba került. Ott az állt, h ez az utolsó, és ilyen eljárást indítanak, ha nem viszem vissza minél hamarabb, de nem írtak konkrét határidőt, ami baj mert külföldön vagyok. Emailre nem válaszoltak. Csak 4 nap múlva tudok visszamenni és rendezni a tartozást. Mit tehetnék, mire várjak ilyen esetben? Félek, mert puszta figyelmetlenségből nem akarok bíróságra menni sem pert, csak 23 vagyok. Köszi előre is!
2017. dec. 31. 00:34
 1/3 Zoli780806 ***** válasza:
:D
2017. dec. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kössz :D
2017. dec. 31. 00:54
 3/3 anonim válasza:
A fizetési meghagyásos eljárás közjegyzői hatáskörbe tartozik, tehát nem kell bíróságra menned, ha a felszólítás után elismered és rendezed a tartozásodat. Mivel feltehetően csekély összegről van szó (egyébként minden 3 millió forintnál kisebb összegű tartozás fmh-s ügynek minősül, munkajogi ügyek kivételével), a helyedben nem aggódnék, ha erre kerülne sor. Megkapod a levelet, nyilatkozol és csekken befizeted az adott összeget. További infót a Magyar Országos Közjegyzői Kamara oldalán találhatsz.
2018. jan. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!