Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kötelező a fizetési meghagyáso...

Kötelező a fizetési meghagyásos eljárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az egyik pénzintézettel sehogy sem tudok megegyezni, amit ők ajánlanak nem határidőt és összeget azt nem tudom tartani, amit én ajánlok nekik arra meg hőbörögnek. Két hete harcolok velük, de maj mondtam, hogy péntekig 10e Ft-ot be tudok fizetni, de többet nem, ha akarják továbbítsák az ügyet. Azt nem tudják megérteni, hogy most találtam 1 év után új munkahelyet és jövő hónapban ki tudnám fizetni az egész tartozás, mert akkor kapok először fizetést, de ők inkább ilyen 1-2 heteket mondanak határidőnek.

A kérdésem az lenne, hogy rögtön perelhetnek vagy kötelező a fizetési meghagyásos eljárás?


Azzal fenyegetőztek már, hogy rögtön továbbítják a végrehajtó felé az ügyet aminek a kiszállási díját is nekem kell fizetnem stb. ha meg nem akkor bíróságra megyünk stb. Ezek üres fenyegetések vagy valóban át lehet lépni a fizetési meghagyást?


2011. jún. 6. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy nincs a nevemen semmi, ha meg nem engednek halasztást, akkor otthagyod a munkahelyet és sose látják a pénzed. Persze ez nem teljesen igaz, mert később beszedik, ha egyszer lesz valami a neveden, meg gondolom nem segélyből akarsz élni. De pl. a segélyből nem vonható, ezért még egyszer elmondanám nekik, hogy 1 hónapon belül lesz béred.

Nem értem miért ragaszkodnak, hogy most azonnal fizess.

2011. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát nem akarom otthagyni a melóhelyemet, mert örültem, hogy végre találtam valamit.

A nevemen nincs semmi, csak egy totálkáros autó :) Semmi ingó/ingatlan vagyonom nincs.


Amúgy a kérdésre nem kaptam választ, hogy kötelező-e nekik fizetési meghagyás útján behajtani a pénzt. Mert mire az megjönne addigra biztos megkapom az első teljes havi fizetésemet, meg általában az ügyvédekkel akik ezeket beadják lehet egyezkedni. Fateromnak is volt már ilyen "ügye" és az ügyvédi irodánál tök rendesek voltak vele. Persze gondolom ez nem mindig van így :)

2011. jún. 8. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!