Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért lehet az, ha olvasok...

Miért lehet az, ha olvasok egy könyvet, a karakterábrázolások alapján nem tudom elképzelni az arcot vagy a személyt pontosan, csak homályosan, meg a tályakat is másképp képzelem el? Gyenge a fantáziám vagy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2018. jan. 4. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megállsz az olvasásban és arra koncentrálsz, hogy elképzeld a szereplőt, tájat, sokkal élesebben jelenik meg. Ha végigfutsz a könyvön, akkor vannak néhol ködös benyomások egy-egy szereplőről.
2018. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk ebben van valami. 🤔🙄😅
2018. jan. 4. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vizuális típusnak is nehéz... Nem tudom, én kifejezetten vizuális vagyok s mindig megjelennek előttem a dolgok, persze nem mindig részletesen.

Nyilván sokszor nincs is elég jól leírva valaki/valami ahhoz, hogy elég jó kép alakuljon ki. Előttem sincs konkrét arc, ha alig írtak le 1-2 infót róla, szóval lehet, hogy ugyanolyan jól elképzeled, mint én, csak máshogy ítéled ezt meg, neked homályos, nekem nem részletes, de elég... Mondjuk az én fantáziám sem nagy, de inkább magamtól kicsi, ha már van kapaszkodó, akkor sokkal jobban működik. Azt hiszem, kevés infónál nem töltöm ki az űrt, elvagyok a homályossal, sok infónál már jobban kirajzolódik az arc a lelki szemeim előtt. Tájat inkább képzelek el kevés infóból, csuda tudja miért, pedig az emberi arcok is érdekelnek, de a lélek még sokkal jobban. Elég nekem az, ha ismerem a karakter személyiségét és nagyon hozzávetőlegesen a kinézetét, simán megvagyok fizikai konkrétumok nélkül.

2018. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!