Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit vegyek fel a legjobb...

Mit vegyek fel a legjobb baratom apukajanak temetesere?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok, de téli temetesen meg nem voltam. Egy fekete hosszu ujju ruhara gondoltam, fekete harisnyara es fekete csizmara. A csizma lapos vagy magassarku legyen? Nem illetlenseg laposban menni? Valamint kabatot milyeg huzzak? Csak barna szinu elegans kabatom van, a fekete egy kapucnis pufi kabat. Melyiket vegyem fel?

Kerlek segitsetek, nem tudom mi a szokas.

A valaszokat elore is koszonom.


2018. jan. 8. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nem kötelező full feketében menned mert nem vagy közeli hozzátartozó. Az elegánsabb kabátot vedd fel, de igazából az is mindegy, hacsak a fekete nem nagyon sportos.

A ruha-harisnya-csizma jó lesz.

Nincs ilyen, hogy magassarkú vagy lapos, ez temetés nem divatbemutató. Úgyis mindenki sírni fog, ha nem neonzöld ruhába mész, senki nem fog megnézni miben vagy.

35n

2018. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meleget. Mert ott kutya hideg lesz és hosszan kell egy helyben állni. Ha van sötét holmid, az jó. Ha nincs, az se baj. Légy visszafogottan elegáns, méltóságteljes, nem divatbemutatóra mész, hanem temetésre. Nem főszereplő vagy, hanem együttérző. Ezt nem a ruhájával fejezi ki az ember. De pár szál virág, amit a koporsóra teszel, vagy a sírba dobsz, jóleső érzést hoz. Méltóságot. Ha utána kellő beleéléssel, ami látszik rajtad, biztosítod a családot és főleg a barátodat együttérzésedről, ha ismerted, pár szóval méltatod az elhunytat, ez sokkal többet jelent. Ebben a helyzetben a látszó, természetes együttérzés döntően fontosabb bármi ruhánál.
2018. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a kedves valaszaitokat!
2018. jan. 8. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!