Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek kitelepülve...

Szerintetek kitelepülve mennyi idő beilleszkedni az amerikai társadalomba? USA?

Figyelt kérdés

Férjhez mentem. Most költözök ki. Először NYC, később majd tervezünk onnét elköltözni stb, de páromat munkája jelenleg odaköti.

Mennyire egyszerű munkát és barátokat találni? Mire kell figyelni stb?



2018. jan. 13. 16:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán érdekel mit gondolsz. Ő születése óta ott él és természetesen nem a teféle észosztókat kérdeztem, hanem olyan magyarokat, akik már kiköltöztek. Ezt a kérdést nem az amerikai férjem fogja tudni megválaszolni már bocs.
2018. jan. 13. 16:48
 2/7 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező,

Ne is foglalkozz az ilyen rosszindulatú és irígy emberekkel, mint az első. Eléggé látszik az egész stílusán és válaszán.


Én Santa Monica városban élek, Bostonban kezdtem.

Az emberek nagyon sokszínűek, kedvesek és pont a sokszínűség miatt nagyon befogadóak. Az első pár hónap nehézkes, mert az amerikai angolt szokni kell, de egy fél év után már belejössz és utána könnyű munkát találni. De végig kell járni a ranglétrát. Viszont remekül honorálják a szorgalmat, kedvességet. Ha a férjed segíteni fog sima ügy lesz. Csak bátran! És nem ilyen irígyek, rosszindulatúak, mint a magyarok. Pozitívak, megéri Amerikában élni, szinte bárhol.

2018. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

"ha párod állítólag ottani"


Mondjuk ezt ez szóval nem írta.

2018. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ki akarok majd menni New Yorkba,de én csak egyedül.Mivel nagyon jó az amerikai akcentusom,ezért szerintem hamar beilleszkedek majd.

Nem tudom,igazából én még nem élek ott,de hamarosan,szóval ez engem is érdekelne.:)

2018. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akarj amerikai lenni, akkor könnyedén befogsz illeszkedni.

Vedd fel az ottani szokásokat, és ne ragaszkodj a magyar dolgokhoz.


Bejártam szinte egész Amerikát,egyedül talán pont NYC volt az a hely ahól elég közömbösek voltak az emberek.

De azt leszámítva mindenhol nagyon kedves, barátságos és segítőkész emberekkel találkoztam.

Bár az tudni kell az amerikaiakról,hogy könnyű velük barátságot kötni, viszont ezek az ismertségek nem túl mélyek.

Egy amerikai baráttal a beszélgetések nagy része sima hétköznapi témákról szól. Ők nem igen beszélnek az érzéseikről, max pszichológusnak.

Hogyha Te is nyitott vagy és eljársz ide-oda akkor könnyedén fogsz barátokat találni.


Ha megvannak a papírok, akkor valami alap munkát nagyon hamar lehet találni.

2018. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Equal opportuniti. Ezt hirdeti minden nag ceg hogy nem szamit a rassz, nemzetiseg, a nemed, vallasod, ugyan annyi esellyel indulsz mint mas.

Amerikaiak lazak, baratsagosak.

En most talaltam allast, hamarosan kezdek es 1 honapba telt ugy hogy karacsony is beleesett mert unnepekben nincs felvetel.

2018. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És az angolt milyen szinten beszélitek?
2018. jan. 14. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!