Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a facebook...

Szerintetek mi a facebook (közösségi háló vagy kényszerháló)?

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem már semmi :)

Először érdekes volt. Az elején még tetszett. Nem ment ez a nagy vetítés, nem volt tele hülye pózolós képekkel. Akkor tényleg érdekes volt olvasni, hogy ki, mit tesz ki. Kevesebb ismerősöm is volt, így tényleg nagyjából tudtam, hogy kivel, mi történik.

Most már nem használom. Nem töröltem magam, mert arra jó, hogy pl. az egész általános és középsulis osztályomat el tudom érni. De másra nem. Aki igazából a barátom, azzal fb nélkül is tartom a kapcsolatot.

Viszont utálom, hogy sokan inkább ilyen dicsekvős falnak használják, vagy sokan ott akarják bizonyítani, hogy milyen szuper életük van, közben, ha ismered, tudod, hogy semmi sem igaz abból, amit kitesz. Az agyon filterezett, és photoshoppolt képeket is utálom. Régebben is naponta kb. egyszer néztem fel. Soha nem voltam állandóan online. Viszont most már naponta sem nézem.

2018. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy safe space, ahol a számodra konfortos dolgokkal találkozol csak. A korábbi viselkedésed alapján olyan kontentet dob fel neked, ami megerősít téged a kis világképedben.
2018. jan. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ki mire használja. Ha valaki nagyon megszállott, és állandóan a telefonját nézegeti, mikor jött valami új értesítés, az már függőség. Ha tényleg azért van fent, hogy tartsa a kapcsolatot a barátaival, akkor hasznos, közösségi háló.
2018. jan. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kényszerháló! Én reggel ahogy felébredtem egyből léptem is fel a facebook-ra, sőt éjjel is ha felébredtem. Kemény függőséget okoz, szerencsére már kb egy éve töröltem magam, és nem is kívánok újból regisztrálni. Hamarosan a mywip, meg az iwiw sorsára jut...
2018. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Halászháló
2018. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!