Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kétszer ugyanúgy elnevezni...

Kétszer ugyanúgy elnevezni valamit (gyereket, házi kedvencet) ez tényleg nem szabad a babona miatt?

Figyelt kérdés
Nekem két nagybátyám halt meg csecsemő korában.Mindkettőt Csabának nevezték el.Pedig,mondták a nagyszüleimnek,hogy ezt nem szabad.(?)
2010. jún. 6. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
volt olyan csecsemő, aki azelőtt halt meg, mielőtt nevet kaphatott volna, szóval nem!
2010. jún. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem ismerem a babonát, de pl. eszembe jutott Vincent Van Gogh, akinek a - szintén Vincent nevű - bátyja meghalt még kicsi korában, de ennek ellenére őt is így nevezték el, ami egész életében nagyon bántotta. Tehát gyereket sztem ezért nem érdemes...
2010. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Ez csak egy hülye babona
2010. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
jah hülye babona, de milyen dolog már azért T_T
2010. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Milyen lenne már? Semmilyen. Ezen fennakadni a balgaság. Nekem például 5 hónapos korában meghalt az öcsém, akit Attilának hívtak. Én pedig eldöntöttem kb. 12 éve, hogy ha lesz egy fiam valaha is, akkor Attilának fogom elnevezni az ő emlékére. Na, akkor ez most milyen is?
2010. jún. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
ez semmilyen. .De két testvért ugyanúgy elnevezni.Mintha a szülők csak pótolni akarnák az elvesztett gyereket.
2010. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szomszéd néninek már vagy a 20. Cilike elnevezésű macskája van gyerekkorom óta, és néhány kivétellel mindegyik hosszú, egészséges életet élt.
2010. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Ősökről lehet adni a gyerek nevét, de a halott tesójáról nem. (kötekedők kedvéért: a lehet most nem a törvény adta kereteket jelenti, hanem a szokásokat, illemet).

Mi kutyát se nevezünk el kétszer ugyanúgy. Én úgy gondolom, a halott állatnak is egy tisztelet, hogy pl. Bodri kutyám csak egy volt.

Vagy a halott testvér emlékét sérted azzal, ha meghalt egy Márk, és a következő gyereked Márk.

Van sok név a világon. Ne adjuk halott kutyánk nevét az újnak, és ne adjuk halott gyerekünk nevét új gyerekünknek. Abból csak egy volt, nem lehet őt pótolni. Ha lesz is új, az már soha többé nem lesz ugyanaz.

2010. jún. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
ismerek egy nőt, aki hasonlóképp járt. első gyerek meghalt, a másodiknak is uaz. lett a neve. a másik srác is meghalt. a nő azóta full bolond.
2010. jún. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!