Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány roma (cigány) él ténylege...

Hány roma (cigány) él ténylegesen Magyarországon?

Figyelt kérdés

Figyelem! A kérdést nem rasszista/kirekesztő/xenofób/trollkodás stb. célból tettem fel.


Minap egy településen haladtam át, aminek a wikipédia szerinti etnikai összetétele 97%- 3% volt a magyarok javára. Ennek ellenére jóval több kisebbségit láttam az utcán, mint magyart.


Mennyi lehet a romák tényleges száma ma Magyarországon? Nincs erről valami kutatás? A KSH szerint 2011-ben kb. 315 ezer élt. Ez valós?



2018. febr. 1. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Sokkal több, mint kellene.
2018. febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Az nem jelent semmit, hogy kiket látsz az utcán, a magyarok többsége vagy munkában van, vagy ilyen idöben a lakásban ül. A kisebbség meg nem fél ettöl a "hidegtöl" és ninsc munkája, ezért az utcán kóvályog.
2018. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Túl sok.

Lehet jól írja a wiki, csak a brazilok átmentek lopni és azért láttad őket, a magyarok meg gondolom munkában voltak. :)

2018. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Olyan 500 000 lehet.
2018. febr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

Ugye Magyarország létszáma kb 10millio ebből szerintem 2-3millio cigány meg ugye vannak más csoportok is zsidók németek románok de azert ez nem közelíti meg az 1 milliót sem a magyarok durván 70% a cigányok 29% a maradék 1% meg a többi nép csoport

Meg üzenet az elsonek az hogy tul sok cigány van bent az országban talán nem kellet volna hagyni hogy elfoglalják az ország felét és akkor lenne elég hely....:/

2018. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
#5: Nem a hellyel van a probléma. Talán lehet 1000 normális cigány az országban. Akik a többi hulladék miatt szenved. Mert őket is érik az előítéletek. Bőven elég lenne az a kevés normális cigány ide.
2018. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Alex Fly ***** válasza:
81%
Senki nem tudja. A nemzetiségi adatok rajta vannak a népszámlálási íveken, de nem kötelező megadni. Egyéb nyilvántartás pedig tiltott. A KSH adatai azt jelentik, hogy a legutóbbi népszámláláskor ennyien vallották magukat cigánynak. A valós érték ettől jelentősen eltérhet.
2018. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Konkrétan nekem nem a hellyel volt a gond (csak részben) hanem az itt elő cigányokal és igen némelyik meg éri a pénzét ezt nem tagadom csak azt mondom hogy Londonban szinte nem ez az első ami eszükbe jut a briteknek
2018. febr. 3. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
3 millió fő körül, de számuk rohamosan növekszik.
2018. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
700-800 ezer közötti, de senki sem fogja pontosan megmondani.
2018. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!