Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van olyan (vallási) közösség,...

Van olyan (vallási) közösség, csoport Magyarországon, ami elfogadja és egyenrangúként kezeli a homoszexualitást?

Figyelt kérdés
A sátánistákon kívül...

#vallás #meleg #homoszexualitás #elfogadás #vallás melegek #melegeket elfogadó vallás
2018. febr. 13. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Csak gondolj bele egy család apábol és anyából nem két anyából vagy két apábol áll, Isten a férfi mellé teremtette a nőt társul.
2018. febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1es. Nem ez volt a kérdés.

Senkit nem érdekel ez a duma. ;)


2es. Sátánisták mondták ezt, amikor azt kérdeztem, hogy mivel jobb és más a vallásuk mint mondjuk a kereszténység vagy az iszlám.

2018. febr. 13. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Wicca
2018. febr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
A nemiség magánügy,senkit nem érdekel ki meleg,ki nem. Ez nem egy olyan dolog,amit másnak is tudnia kell.
2018. febr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

1-es ne offolj.

2-es, de, a Sátánisták elfogadják a homoszexualitást.


A Wicca vallásban tényleg nincs szó a homoszexualitásról, jót írt a válaszoló, aki javasolta, a hívők 3/4-e pedig liberális és homoszexualitást támogató, így az egy jó döntés lenne közösség szempontjából.

A pogány vallások nagyja nem ítéli el, én pl. Asatru csoportokban vagyok, ahol azt gondoltam az elején, hogy megy majd az "északi rasszizmus", meg a homofóbia, mert hát "egy vikinghez nem illik a bzulás", de egyáltalán nem így van. Vannak persze olyanok, akik nem támogatják (a csoportok nagyjából 10-15%-a), de véleményként írják le az ellentétes nézeteiket, esetleg vitatémaként, sosem támadásként vagy kirekesztés céljából. Javaslom nézz szét a pogány közösségekben. :)

Én egyébként ateista vagyok, de szimpatikusak az ottani emberek, imádom a közösségüket, sokkal pozitívabb mint akármelyik vallásé amit eddig láttam.

2018. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#6

#8

Köszönöm.


#7

Így van. A nemiség magánügy. Csak amikor teszem azt rákérdeznek, vagy teszem azt a párommal vagyok vagy bármi hasonló, akkor kijön, hogy a párom nem ellenkező nemű.

Ezt persze sokan nem veszik figyelembe, "titkold és maradj a 4 fal között", de abba bele sem gondolnak, hogy amúgy ez mennyire nehezen kivitelezhető és mekkora teher, mind lelkileg, mind a lehetőségeket illetően.

2018. febr. 13. 23:01
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy vagyok vele,hogy mindenki csinálja,amit akar,amíg más szabadságát nem korlátozza.
2018. febr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Keress valami természetvallást. Ott a természet jelenségeit tisztelik, bármit is adjon az. Ott nincs társadalmi rendszabály, meg a másik ba szogatása. Mert nincs társadalom. A következő ember 200 km-re...
2018. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány válasz írójának üzenném, hogy nem csak a ti vallásotok létezik a világon. Van azon kívül még kismillió másik. Ha a te vallásod olyan, hogy a homoszexualitást bűnnek tartja, akkor nyilván az nem érdekli a kérdezőt, tehát felesleges leírnotok, hogy olyan vallású ne legyen a kérdező.


Olyannak kéne választ írnia, akinek a vallása elfogadja a másféle nemi orientálódást, nem olyannak, akié nem.

Ha én megkérdezem, hogy mely ételeknek van magas kalciumtartalma, akkor nyilván nem olyanoktól várok választ, akik csak kalciummentes ételeket ismernek...

2018. febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát, nem tudom milyen elkorcsosult hollywoodi ágat követnek azok a "sátánisták", de megbízható forrásból tudom, hogy a Sátán valódi követői megvetik a melegeket
2018. febr. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!