Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szabadkőművesség, miért...

A szabadkőművesség, miért esik negatív megitélés alá a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nem titokolom, hogy magam is szabadkőműves vagyok. Itt, mint magánember teszem fel a kérdést. Nem képviselek senkit de szerintem sok testvéremet érdekelnék a válaszok!


Jópár éve már, hogy felavattak és állíthatom sok kíváló embert ismertem itt meg. A humanista, filantróp gondolkodás itt egy alap dolognak számít.


Mégis ördögöt kiálltanak! Miért is?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. febr. 28. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Legyünk őszinték, szerinted tudják egyáltalán az emberek valójában mit is jelent?

Annyit tudnak, hogy valami történelmi hátterű titkos társaság.

Az ilyesmi mindig gyanús, igazából az egyszerű embernek minden gyanús.

Főleg magyarországon 😂, de komolyan itt bárkit és bármit kiutálnak az emberek, nem hiszem, hogy itt bármiféle visszajelzést is alapnak lehetne venni.

Ha őszinte vagyok még én sem tudom teljesen mit takar ez az egyesület, mik a célok?

Van valami összefüggés az illuminátussal?

Bocs ha hülyeséget kérdezek, rég foglalkoztam már ezzel.

2018. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Régen voltak (illuminátus) az tény, sok írásos emlék maradt utánuk, amit a neten bárki megtalálhat. Személy szerint engem is nagyon érdekel a téma. A köztudatba főleg az Angyalok és Démonok című film kapcsán kerültek a fókuszba.


Én csak az saját céljaimról tudok nyilatkozni!Jobb emberré szeretnék válni, a tudásom is szeretném fejleszteni és ezt (a dúrva kő csiszolásával) többé kevésbé sikerül(t) is, bár a munka egy életen át folyik!


Remélem tudtam érdemben válaszolni!

2018. febr. 28. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Megfelelő, köszönöm.
2018. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van két film, amelyekben talán hitelesen van ábrázolva a szabadkőművesség, de majd te, kérdező kijavítasz, ha mégsem: Mocsok (2013), Aki király akart lenni (1975)


De amúgy a köztudatban nincs sok infó rólatok, és ami titkos, az gonosz, rossz, sátáni a legtöbb ember számára.

2018. márc. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem láttam a Mocskot de megnézem, a másikat régen láttam már de azt is megnézem és nyilatkozok :)


Amúgy általánosságban ha az ember valamit nem ismer, akkor fél tőle! Ha fél akkor démonizálja! Gondolom ez lehet az egyik ok.

2018. márc. 3. 00:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon jó film, de persze egyiknek sem központi témája a szabadkőművesség, csak szerepel ezekben (a főszereplők azok).


Igen, tulajdonképpen ezt próbáltam én is megfogalmazni. :)

2018. márc. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a Mocskot! (volt egy kis időm). Hát elég eszement egy film, hogy finoman fogalmazzak! A filmben ábrázolt mód, hogy kötetlenül beszélgetnek "munka"után a vakolásnál az normális dolog. Othon is beszélgetünk a családtagokkal vasárnapi ebéd közben, ezen kívül más hasonlóságot nem véltem felfedezni! :(
2018. márc. 7. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk azért is vagytok gyanúsak mert Molokot Istenítitek... Ha még nem tudod mi az a Molok, nem vagy 30 feletti lépcsőfokon...


[link]

2019. jún. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!