Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a versről?

Mit gondoltok erről a versről?

Figyelt kérdés

Ne félj!

Mindig szálljál magasabbra

Kalitkádból szabadulva

És zárd szorosan két karodba,

Akit szeretsz...


Ne hívj!

Ez itt nem a vége,

Csak szükséged van segítségre!

Lassan nézzél fel az égre,

És várj...


Ne kérj!

Hol vagy? Bárcsak tudnám!

Csak állj, figyelj némán,

S az élet végét látván

Hunyd le szemed...


Ne szólj!

Nem kell minket itthagynod!

Nem kell csodákra várnod!

Most... most hallom a hangod.

Köszönöm...


Ne sírj!

Nincs szó, amely elmondaná,

Nincs hang, amely hallatná,

S nincs ember, aki láthatná,

Hogy mit jelentesz nekem!


2010. jún. 11. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Tök jó, csak én az utolsó 2 versszakot megcserélném, mert az utolsó előttinek, a végén ot van h "köszönöm" és az olyan befejezésre méltó lenne. szerintem.
2010. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van köszönöm! :)
2010. jún. 11. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem akarok kukacoskodni, de már a második sorban egy elég csúnya nyelvtani hiba van, a szálljál. Ez bizonyos nyelvjárásokban elfogadott, de az irodalmi nyelvben NEM! Így sajnos már nem tudom komolyan venni a többi részét. Olvass sok szépirodalmat, művelődj, így kikerülheted az ilyen baklövéseket!
2010. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de költői szabadság van...
2010. jún. 11. 13:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó, csak én az utolsó versszak utolsó sorát rövidebbre venném a helyedbe. Minden versszak végén megvan az a zenei játék, hogy a hosszú sorok után gyorsan zárod le a versszakot.

Szerintem három szótag elég a legutolsó sorhoz is, mert úgy tartva van a zeneiség, és a gyors lecsapás a végeken.

2010. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a költői szabadságmód nem egyenlő a helytelen fogalmazásmóddal... Nem hinném, hogy olyan szinten vagy, hogy ilyet megengedhess magadnak, de ahogy gondolod. Az utolsó sorok meg úgy ahogy el vannak rontva, van ami 4 szótag, van ami 2, van ami meg 3. Nem baj, a pórnépnek azért jó, de egy irodalmat szerető embernek szerintem ne mutogasd. És most lehet lepontozni, mert megmondtam a véleményem:)
2010. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért pontoználak, le? Egyszerűen elmondtad a véleményed. Amúgy nem nagyon rajongok az irodalomért, hanem egy bizonyos személynek írtam, és javítottam minden hibát. Nagyon tetszett neki, szóval végülis sikert aratott :)
2010. jún. 12. 12:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a vers rossz. Az első versszak pl. öt rövid sorból áll, és öt ordas nagy közhelyet tartalmaz, azaz minden sorra jut egy közhely. A 2. versszak logikátlan, és kínos kecskerímek vannak benne. A 3. versszakban két brutális közhely van. A 4. versszakban van egy ronda ragrím és két kisebb közhely. Miközben logikai szempontból továbbra és szédítően zavaros az egész. Az utolsó versszak zárása annyira giccses, hogy az olvasót eluralja az "én kérek elnézést" érzete.


Több verset elolvastam már itt a gyk-n, voltak bűn rosszak is, voltak egész jó kezdeti próbálkozások is. Ez nem tartozik a legrosszabbak közé, mert nem értelmetlen süketelés, van valamennyire formája is, van némi szerkezete és tartalma.

Szerintem ha tovább akarsz lépni ennél a meglehetősen alacsony színvonalnál, akkor arra kellene törekedned, hogy kerüld a közhelyeket. Ha valamit nem tudsz saját módodon mondani, csak közhellyel, akkor inkább ne is mondd. Az, hogy "ne félj", "szállj" vagy az, hogy "mit jelentesz nekem", olyan elkoptatott témák, amiket csak a legnagyobb mesterek tudnak úgy megírni, hogy a végeredmény ne legyen kínos, vagy még ők sem. Ezeket kerülni kell. Ha óvakodnál a közhelyektől, akkor könnyebb lenne megtalálnod a saját hangod. Ha pedig az nincs, akkor nem kell verset írni (nem kell mindenkinek verset írnia).

2010. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!