Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A választásokat követően a...

A választásokat követően a maradék kedvem is elment a jövőm építéséhez. Úgy érzem nem értenek meg, nincs helyem itt. Idén érettségizem. Jobb lenne külföldön folytatni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és idén érettségizem. 2 nyelvvizsgám van, és éltem már külföldön, ami nagy hatással volt rám, és utána eldöntöttem, hogy itthon fogom felépíteni és élni az életemet.

Itthon viszont mindenhol búvalb*szott arcokat látok, aki pedig lelkes az olyan dolgok iránt lelkes, amiben én nem tudok osztozni. Nem találom a helyem, és úgy érzem, hogy ebben az országban csak saját magára számíthat az ember. Teljesen bezárkóztam, pedig alapvetően szeretek közösségben lenni, emberekkel foglalkozni. Az emberek egyáltalán nem segítőkészek, és ha érvényesülni akar valaki, akkor szinte furakodnia kell.

Eddig a családom és a hazaszeretet tartott itthon, de ez utóbbitól elkezdtem undorodni. Sajnálom, de nem tudok ezen változtatni. Menjek, vagy maradjak? Van-e jövőképe egy 19 éves lánynak Magyarországon?



2018. ápr. 10. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Oszt mégis mi köze a választásnak ahhoz, hogy te nem tudsz barátkozni?
2018. ápr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Ez mindenkinek az egyéni döntése. Én is hasonló korú vagyok és tökéletesen értem mire gondolsz, mit érzel. Nincs semmi jövőképünk és frusztráló tud lenni. Pár évvel ezelőtt lazán rámondtam, hogy én bizony nem maradok itt, nem csinálok majd diplomát azért, hogy utána a mekiben gürizhessek. De ha mindenki feladja és elmegy, ki marad itt? Lehet naiv vagyok, de mára megváltozott a véleményem. Szeretem a hazámat, nem menekülhetek el. Itt van dolgom, mert a változás nem jön magától, nekünk kell elhoznunk. Az ismerőseim 90%a lebeszélt arról, hogy pedagógusnak menjek, és mégis annak készülök. Miért? Mert oktatási rendszer ide vagy oda ezt is lehet jól csinálni, kellően rugalmasnak lenni, a lényeg hogy a helyzetből a maximumot kihozni amíg nem lesz változás. A fizetés nem is érdekel, hiszem hogy tanárként ha nem is nagy de kis reformokat véghez lehet vinni és ami a legfontosabb, hogy nem agyhalott diákokat nevelni. Én ezért maradok, soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha cserbenhagyva őket és lelépnék Angliába. Ugyanakkor megértem azokat is akik így döntenek.
2018. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy a választás csak feltette a pontot az "i"-re. Az, hogy ilyen birkák az emberek.

Tényleg nem tudok igazán barátkozni, de attól még vannak barátaim, igaz szanaszét a világban. A társadalmi közösségvállalás hiánya zavar, és hogy mindenki le se szarja a másikat, csak a saját érdekeit nézi.


Utolsó: Komolyan tisztellek ezért, meg együtt is érzek veled, és is hasonlóképpen érzek sokszor... Engem a legjobb tanáraim beszéltek le a tanári pályáról, igaz nem az volt az első helyen nálam, így nem volt olyan nehéz. De azért elég kiábrándító. Egyébként van igazság abban amit Te mondasz, csak félek, hogy ebben az ember saját boldogsága örlődik fel...

2018. ápr. 10. 22:40
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Egyenlőre semmi akadálya, hogy külföldre menj, de azt tanácsolom, ha ilyen szándékaid vannak, jó lesz sietni és megpróbálni minél előbb gyökeret ereszteni odakint, mert ez egyre bajosabb lesz, végül talán lehetetlen.

Talán nem foglalkozol a hírekkel, amik mindenhol azt harsogják, hogy tömegek zúdulnak Európába, akik ott akarnak élni, dolgozni és az integrálásuk egyre folyik, különféle módszerekkel próbálják őket munkára fogni, csökkenő segélyrendszerrel, bizonyos határ felett elkobozzák a pénzüket és más bevándorlókra költik és sorolhatnám még, de felesleges.

Hamarosan nehéz lesz állást találni külföldön és gondolom nélküle nem tudnád finanszírozni a tartózkodásod.

Dönts és tedd!

2018. ápr. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Feltehetően több dolgot összemosol, de ebben semmi meglepő ennyi idős korban.


Kétségtelen, hogy itt sokkal nehezebb. Kétségtelen, hogy itt sok mocsokkal találkozol, és sok igénytelenséggel. Viszont itt találkozhatsz olyasmivel, amit külföldön biztosan nem. Sokan fel sem fogják, ez mit jelent, sokan olyan helyzetben vannak, hogy nincs lehetőségük ezt is mérlegelni.


A sok kudarc okozhat bezárkózást, ám a sok kudarc fantáziátlanságot, ismerethiányt is takarhat. Igen, az együttműködést jórészt kiölték itt. De nem mindenkiben és nem mindenben. Ami a választások „pontját” illeti, ha így gondolod, az mutatja a tapasztalatlanságot. Sokan mondták, hogy hiába az eufória. Óvatosan mondták, mert azt a kevés akaratot nem akarták rombolni. Semmi tragédia nem történt, csak az, ami törvényszerű volt. Két dolgot kell megérteni. A rettegő embert másképp kell megszólítani, mint az öntudatost. Ezt a politikusak nem tudták. Másfelől, aki nem veszi figyelembe a természet törvényeit, rosszul jár. Az erő által kijelölt irányt megváltoztatni kizárólag más irányú nagyobb erővel lehet (általános iskolai fizika). Az emberesetén az erőt sokféleképpen lehet értelmezni, itt az agyban lévő erőt, a gondolat erejét kellett volna használni (ez már talán felsőszintű pszichológia).


Ha itthon boldogulni akarsz, ugyanazt kell tenned, amit külföldön (csak itt valamivel más módon). Felmérni a környezetedet, felmérni a saját képességeidet, és megvizsgálni, mi az, amire a képességeidből a környezeted igényt tart. Abban lehetsz mindenütt a világon eredményes. Egyetlen ilyen helyzetet ne használj itt: a hosszú. simuló nyelv képességet. Abból túl sok van errefelé.

2018. ápr. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

#2! Én nemcsak hiszem, tudom is. Sok ilyen ismerősöm van. A legfontosabb a függetlenség. Attól lesz lehetőséged öntudatosnak lenni. Abból viszont elképesztő dolgok tudnak kijönni.


Sajnos a függetlenség egyfontos tényezője a pénz, az anyagi függetlenség. A mai primitív valóságra fordítva: akinek az állása alapvető a saját és családja megélhetéséhez, nem tud független, ezáltal öntudatos lenni. E tekintetben az egyensúly keresése a legjobb módszer. A fizikatudomány is ezt tanítja, és az élet minden területére igaz így vagy úgy.


Sok sikert!

2018. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Meg tudom érteni a csalódottságodat, kiábrándultságodat. Én egy kis településen lakom (egyelőre), és ugyanazt élem át, amit te: búvalb*szott és/vagy faék egyszerűségű emberek, nem nagyon találom a társaságomat. Ugyanakkor azt gondolom, hogy Magyarország, főleg Budapest elég nagy ahhoz, hogy találhasson megfelelő közösséget az ember, ha igazán szeretne. Úgyhogy én jelenleg nem tervezek külföldre menni (először Budapesten próbálnék szerencsét :)), de ez csak az én véleményem.


egy ugyancsak kiábrándult és ugyancsak 19 éves kamasz srác

2018. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azt kell, hogy mondjam, hogy valószínűleg teljesen igazatok van. A választások utáni felháborodás mostanra már egészen lepangott, és én is így vagyok ezzel. Persze sokszor kiakaszt, hogy merre halad ez az ország, de rájöttem, hogy ennél 100x fontosabb dolgok vannak, amik okként szolgálnak a maradásra.


#5-ös

Köszi a tippeket, azt hiszem megígérhetem, hogy nem fogok beállni a talpnyaló birkák közé.


#7-es

Csodálom az optimizmusodat, remélem tényleg rátalálsz az áhított társaságra. Nekem már megvan a stratégiám: egyszerűen nullára csökkentettem az elvárásaimat, és ha mégis elém szegődik egy ember, akiben akár csak a megértés/együttérzés halvány szikrája is felcsillan, hát annak nagyon örülök. :)

2018. jún. 10. 17:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jó ez az optimizmus, mert nagyot lehet csalódni (bár ennél, ami itt van, ott csak jobb lehet), míg ha nincsenek elvárásaid, akkor csalódni se fogsz.


Amúgy hogy ment az érettségi? :)

2018. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egész jól ment idáig, de a szóbelik még hátravannak.. És neked? Ez hogy jutott most eszedbe egyébként? :D
2018. jún. 10. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!