Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A választásokat követően a...

A választásokat követően a maradék kedvem is elment a jövőm építéséhez. Úgy érzem nem értenek meg, nincs helyem itt. Idén érettségizem. Jobb lenne külföldön folytatni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és idén érettségizem. 2 nyelvvizsgám van, és éltem már külföldön, ami nagy hatással volt rám, és utána eldöntöttem, hogy itthon fogom felépíteni és élni az életemet.

Itthon viszont mindenhol búvalb*szott arcokat látok, aki pedig lelkes az olyan dolgok iránt lelkes, amiben én nem tudok osztozni. Nem találom a helyem, és úgy érzem, hogy ebben az országban csak saját magára számíthat az ember. Teljesen bezárkóztam, pedig alapvetően szeretek közösségben lenni, emberekkel foglalkozni. Az emberek egyáltalán nem segítőkészek, és ha érvényesülni akar valaki, akkor szinte furakodnia kell.

Eddig a családom és a hazaszeretet tartott itthon, de ez utóbbitól elkezdtem undorodni. Sajnálom, de nem tudok ezen változtatni. Menjek, vagy maradjak? Van-e jövőképe egy 19 éves lánynak Magyarországon?



2018. ápr. 10. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy holnap szóbelizem emelt szinten, és szinte egész nap arra készültem. :D De az írásbeli nekem is jól ment, úgyhogy nagyon el kellene csesznem ahhoz, hogy ne jussak be oda, ahova akarok.


Sok sikert!

2018. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Elhúztál már?
2018. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem. Úgy döntöttem, hogy maradok.
2018. júl. 4. 19:34
 14/15 anonim ***** válasza:
Mindig ez van.
2018. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Lehet.
2018. júl. 4. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!