Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik tiltakoznak az állatokon...

Akik tiltakoznak az állatokon végzett kísérletek ellen, gyakorlatilag mit szeretnének elérni? Ne teszteljük például egy gyógyszer hatásait mielőtt a piacra dobnánk, vagy ne is gyártsunk egyáltalán gyógyszereket?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 20. 18:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
12%
Hát, nem tudom. Nekem valahogy fontosabb az, hogy a lehető legtöbb módon kerüljem ki az erőszakot az életemben, mint az, hogy heti egy doboz állatokon tesztelt fejfájás csillapítót megegyek, mert lusta vagyok meginni a napi folyadékszükségletet. Például. Nyilván a rák, meg a hasonló betegségek kivételek (amik amúgy szintén kikerülhetők), de azzal, hogyha nem vennék mások természetesnek azt, hogy kisállatok ezrei halnak meg naponta ilyenek miatt, jelentősen csökkenteni lehetne a teszteléseket. Szerintem ez egy elfogadható és helyes út.
2018. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%

Kisállatok milliárdjai hal meg naponta borzalmas kínok között természetes úton a természetben, még pár száz millió hal meg a vágóhídon.

Ezt komolytalan szembeállítani azzal, hogy néhány ezer állaton tesztelik a loreált és az egyik patkány véletlenül sárgább lesz, mert nem sikerült jól a kozmetikum. Az itt megszólaló válaszolók és a fanatikus állatvédők hajlamosak úgy beállítani a kísérleteket, mintha a tudósok azzal töltenék el az idejüket, hogy falhoz csapdossák a kiscicákat. Persze ők még középiskolai boncoláson se vettek részt soha, és fogalmuk sincs, hogy mi hogy zajlik.

2018. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Ja, nyilván a legnagyobb baj, hogy az egyik patkány sárgább lesz. Láttál már tesztelés után állatokat? Tele vannak nyílt, elfertőződött sebekkel, kihullik a szőrük, megvakulnak, hasonlók. Rohadtul nem annyi egy teszt, hogy egy patkánynak elsárgul kicsit valamelyik testrésze, de mindegy. :) Te nyilván könnyebben beszélsz, téged nem öntenek le kemikáliával a tiltakozásod ellenére, amint kilépsz az utcára. Nevezhetsz fanatikus állatvédőnek, hiheted azt, hogy nem boncoltam még állatot (aminek amúgy kvára semmi köze nincsen ahhoz, hogy a te szépségedért szenvedjenek állatok, nem is értem, hogy jön ez ide, vagy egyáltalán mi köze van ehhez a TERMÉSZETES halálhoz??? ott van a nevében, hogy természetes :D) Nem azért vernyogok, mert meghal, hanem azért, hogy milyen úton és körülmények közt hal meg. Semmivel nem jobb a vágóhíd, és gyakorlatilag nincs különbség aközött a két dolog között, hogy tudósok kiscicákat csapkodnak a falhoz vagy tudósok gépolajjal öntögetik le a kiscicákat. Csak annyi, hogy az elsőnél valószínűleg azonnal éri őket a halál, a másodiknál meg szenvednek pár hetet/hónapot/évet.
2018. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%

Ja értem, szóval neked nem az a baj, hogy egy állat szenved, csak legyen "természetes". Győztél, erre nem tudok mit mondani. Azt se értem, hogy miért nem látod az összefüggést a boncolás és a tesztelés között.


A kísérleti állatok jelentős része eutanáziát kap, de tulajdonképpen az összes, amelyiknél a szenvedés rövidtávon nem megszüntethető. Nem tudom honnan veszed, hogy bárki szenvedni hagyja vagy szórakozni fog egy "nyílt, elfertőződött sebes, kihullott szőrű, vak" patkánnyal.


Természetesen propagandacélra célszerű kiemelni kizárólag azokat a kísérleti állatokat, amiknek éppen nem volt szerencséjük. A statisztikában a lehető legszélsőségesebb eseteket, mert azokról készültek jó ronda képek és fent vannak az interneten. Azokat ne, amik boldogan élnek életük végéig, esznek, szaporodnak. Ha nem kísérleteznének, akkor ezek az állatok meg se születtek volna, de amint látom, vannak olyanok, akiknek akár egy jó élet sem ér annyit, hogy kárpótolja azt, hogy egy napig fájni fog az egér feje. Igen, a többségük megússza annyival, hogy sárgább lesz, valamelyik vidámabb lesz, részegebb lesz (mikor milyen szert tesztelnek), nem kell a szitut dramatizálni, hogy a kiscicákat öntögetik éveken át gépolajjal, amíg bele nem döglik. Meg egyébként hogy méred le azoknak az állatoknak a millióit, amik nem szenvedtek soha, hála annak, hogy a kísérleteknek miatt kaptak olyan oltást vagy gyógyszert, amivel elkerülték a megbetegedést? Sehogy.

2018. ápr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Értem, amit mondasz, viszont nem értek vele egyet. A legkisebb szenvedést sem kéne okozni nekik, ha vannak rá más módszerek, és nyilvánvalóan lehetnének.
2018. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"Értem, amit mondasz, viszont nem értek vele egyet. A legkisebb szenvedést sem kéne okozni nekik, ha vannak rá más módszerek, és nyilvánvalóan lehetnének."

Egyelőre egyetlen használható alternatív módszert sem tudott senki felmutatni, csak szólok...

2018. ápr. 21. 21:03
 17/21 anonim ***** válasza:
Próbáltak már kitalálni vajon más módszereket?
2018. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Próbáltak már kitalálni vajon más módszereket?"

Nem, mert a gonosz tudósoknak direkt ez a célja, hogy annyi állatot kínozzon, amennyit tud, nyilvánvalóan...

Te jó ég, ember, próbáld már használni az agyad néha!

2018. ápr. 21. 21:30
 19/21 anonim ***** válasza:

Nyilván amit nem szükséges gerinces állatokon (mert "szenvedésről" nincs értelme beszélni placozoanál, például), azt nem gerinces állatokon tesztelik, vagy nem is állaton: növényeken, baktériumokon.


A tesztelés minden tudományos eljárás egyik alapköve: mindent gyakorlatban ki kell próbálni és csak utána bizonyosodhatunk meg róla, hogy az tényleg úgy működik, ahogy az ki lett gondolva. Ezt természetesen megelőzik elméleti kutatások, és nyilvánvalóan állati kísérlet nélkül ki lehet mutatni, hogy például a fluor-antimonsav minden szerves anyagot protonál, így nincs szükség arra, hogy kiscicákat locsoljunk vele, mert tudjuk, hogy veszélyes.


Alapból akkor tesztelünk gerinces állatokon, amikor nincs más választásunk. Vagy amikor megbizonyosodtunk arról, hogy elméletben vagy egyszerűbb életformákon működik: ekkor igazából az állatok nincsenek kitéve túl nagy kockázatnak. Ha az állati kísérlet is sikeres, akkor következnek az emberek. Ahol lehetnek önkéntesek is (pl rákos betegek hajlamosak mindent kipróbálni), vagy anyagi juttatást kérnek cserébe.


Szóval ez egy lépcsős folyamat, amit először egyszerűbb szerves anyagokon, később egyszerűbb élőlényeken, majd állatokon, végül embereken tesztelnek. Egyáltalán nem arról van szó, hogy vegyészek véletlenszerűen kombinálják a kémiai vegyületeket és "valami csak lesz" alapon megetetik vagy lelocsolják az állatokat úgy, hogy azt se tudják, hogy mi van a kezükben.

2018. ápr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy hajléktalanokon/rosszabb sorsú vagy ERRE TENYÉSZTETT (?!!ezt nem is értem) embereken kellene kísérletezni. Pont ugyan azért, amiért az állatkísérlet ellen is vagyok. Nekik "nincs" döntési lehetőségük. Pedig szerintem ez mindenkit megillet. Nem azt mondom, hogy kísérletek nélkül dobjanak be egyfajta gyógyszert a piacra "lesz, ami lesz" alapon. Viszont a mai világban vannak olyan alternatívák, amikkel ez megoldható. Szoktak emberi sejttenyészeten, szöveten, vagy szervkultúrán is kísérleteket végezni. Valahogy a creulty free termékek is meg tudják oldani. De én elfogadom a te álláspontodat is. Nem vagyunk egyformák és neked is van ugyan úgy döntési lehetőséged. Viszont gondolom azért tetted föl ezt a kérdést, hogy megértsd a magamfajta emberek állásfoglalását is. Én pedig válaszoltam, és nem szeretném, ha ebből bármi vita vagy fėlreértés lenne. Remélem segítettem. 😊
2018. jún. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!