Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Naiv dolog azt feltételezni,...

Naiv dolog azt feltételezni, hogy jobb lesz?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és egyre inkább azt érzem minden összedől körülöttem. Sok barátom van, de csak pár él a környéken, viszont ők is elköltöznek Budapestre vagy külföldre. A srác aki bejött lepasszolt (ez azért is lomboz le, mert nem igen van lehetőség/ ritkán lehet ismerkedni, nincs kivel), ráadásul azt érzem nem találom a helyem az életben. A családot leszámítva egyedül vagyok. Lassan ott tartok, hogy nincs kit kihívni egy fagyira vagy egy sétára. És ez elkeserítő

Középiskolában jól tanultam , de anyagi okok miatt nem volt lehetőségem az otthonomtól messzebb menni tanulni. Egy kisvárosban élek vidéken, nincs sok lehetőség. Azért iratkoztam be a jelenlegi sulimba, hogy legyen jogviszonyom és tudjak diákként dolgozni. Azt éreztem nem bírom tovább így jelentkeztem egy nagyobb városba egy olyan szakra, ami régi álmom (de sajnos csak a foszkos verzióra, mert tandíjat nem tudok fizetni). Sajnos néhány szakra irreális az állami hely.

Nagyon remélem, hogy sokkal jobb lesz majd szeptembertől. Ez az egyetlen dolog, ami idézőjelesen életben tart, de addig még sok idő van és össze kéne szedni magam.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Valami jó tanács?



2018. ápr. 27. 21:18
 1/3 anonim válasza:

Attól, hogy emberek között, társaságban lennél, nem biztos, hogy nem lennél magányos.


Másrészt nem az emberek mennyisége, hanem minősége fontos.

Legalábbis nekem.


Első lépésként számodra ajánlanám az alábbi kérdésre való válasz megtalálását:


"hogyan legyek egyedül?"

2018. ápr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tanulj meg távlatban gondolkodni. Ha pl fel akarsz költözni Bp-re, de nem engedheted meg magadnak, akkor menj el a környéken dolgozni egy évet. Sajnos akinek nem tolnak semmit a feneke alá (vagy szebben fogalmazva, nem tudják támogatni a szülei százezrekkel) annak igenis rá kell szánnia az időt és energiát, hogy önerőből összeszedjen annyit, amennyi az álma megvalósításának elkezdéséhez kell.

Példának van egy ismerősöm, teljesen a nulláról indult, ha így áll hozzá mint ahogy a kifejtésedben te, akkor még mindig ott r.had vidéken. De ő elment dolgozni akkor is ha utálta, gyűjtögetett egy évig, abból a pénzből felköltözött Bp-re. A költözésre elment az összes pénze úgyhogy egy év megint szar meló volt amíg sikerül félre tennie, de azóta folyamatosan váltja valóra az álmait. Szóval hajrá.

2018. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó: én is folyamat dolgozom

2018. ápr. 30. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!