Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eldönteni két...

Hogyan lehet eldönteni két dolog közül, melyik az okosabb?

Figyelt kérdés

Megadom az én definíciómat, hogy kb. lehessen tudni mire gondolok: Ha egy dolog mindent meg tud csinálni, mint egy másik és azon kívül még plusz dolgokat is tud, akkor az okosabb.


Nektek van hasonló definíciótok arra, hogy hogyan döntitek el, két különböző dologról, hogy melyik a jobb? (Vonatkozhat részterületekre, mint ahogy az enyém sem használható bármilyen két dolog összehasonlítására, csak bizonyos esetben hoz döntést.)



2014. máj. 25. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakori, hogy az ilyen összehasonlításoknak semmi értelmük. Nem akarom eldönteni, hogy valamelyik jobb (okosabb,vagy bármi). Másfelől kétlem, hogy valaki képes lenne egy dolog "minden" tudományát számba venni, hogy dönthessen. Maximum annyit mondhatunk: jelen ismereteik szerint/az én adott szempontom alapján úgy tűnik, érdemesebb A-val foglalkozni, mint B-vel.

Az általad felvetett probléma egy halmazelméleti alapkérdés hétköznapi életre való átvitelének kísérlete. Történetesen ez nem túl hasznos (szerintem).

2014. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ismerem a nihilizmust. De ha bárki úgy gondolja, hogy tud bármilyen definíciót, amivel meg lehet különböztetni az okos dolgokat a kőtől, akkor azokra kíváncsi vagyok. (Figyelem, vicces hasonlatot helyeztem el a szövegben!)
2014. máj. 25. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!